Захистимо первоцвіти рідного краю!

Автор:  Прес-служба ДП "Чортківський лісгосп"
04.03.2020 08:48
Загальні новини
Весна – чи не найпрекрасніша пора року. Весною все на землі пробуджується до нового життя. Просинаються від сну і перші ранньоквітучі квіти, які після довгої зими особливо приємні і красиві, та які на жаль, не можуть уникнути пильної людської уваги.
Прикро, що людська натура дуже жорстока по відношенню до живого і водночас помираючого від її руки. Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті. Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається навесні. Так, рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок недбалого ставлення до природи, а також внаслідок намагання людей перетворити їх на засіб заробітку. Доволі неприємну картину можна зараз побачити на базарах, торговельних майданчиках та навіть дорогою до дому, де стоять дорослі, й малі, тримаючи в руках весняні квіти. Продають пучечки перших квітів від 20 гривень. Доволі смішна ціна за життя рослинок, яких вже ніколи не буде, вони зів’януть і помруть на столі в вазі. Лише кілька днів вони милуватимуть око в неволі. Квіточки висохнуть, зостанеться тільки нитка, якою вони були перев’язані. За що ж їх було так жорстоко страчено?.. Мабуть, за їхню чарівність та відверту красу.
Стаючи жертвами квіткових браконьєрів, ранньоквітучі квіти зменшують свою чисельність та поширення, а тому занесені до Червоної книги України. Зокрема, це всі види підсніжників, білоцвітів, майже всі види шафранів (крокусів), сну, рябчиків і цикламен Кузнєцова, що зростає лише в Криму.
Ці рослини підлягають суворій охороні. Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.
ДП «Чортківське лісове господарство» звертається до мешканців та гостей району з проханням бережливо ставитися до ранньоквітучих весняних квітів, не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної природи.
Будьте свідомими і не губіть декоративні дикоростучі рослини лише задля прихоті насолодитися їх запахом і красою. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, є їх невід’ємною частиною. Можна відновити пам’ятки мистецтва, історії, але неможливо відродити зниклі види, які „творились” десятки тисяч років. І не людиною, а природою. Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купляйте їх! Пам’ятаймо, що кожний покупець первоцвітів стимулює їх знищення та подальший продаж!