Живіть в гармонії з природою

Автор:  ПЗ"Медобори"
12.05.2020 16:52
Загальні новини
12 травня - День екологічної освіти, покликаний об’єднати людей у справі захисту навколишнього середовища. Цей день нагадує про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна, але має потребу в турботі й захисті.
Вперше заклопотаність екологічними проблемами, до появи яких веде розвиток науково-технічного прогресу на планеті, представники світової громадськості висловили в 1972 році — на міжнародній Конференції ООН з навколишнього середовищі в Стокгольмі. Через 20 років, у червні 1992 року, в Ріо-де-Жанейро зібралася друга подібна конференція, на якій у тому числі піднімалося і питання про необхідність поширення екологічної освіти.
Метою екологічної освіти й виховання вважається формування ексцентричного типу екологічної свідомості, оскільки лише свідомість визначає поведінкові реакції людини, її вчинки, що виражаються в екологічній культурі.
З метою поширення екологічних знань, виховання екологічної культури громадян, проводяться тематичні екологічні заходи, які формують бережливе ставлення до природи, проводяться уроки, круглі столи, екскурсії.
Охорона природи – обов’язок кожної людини. Адже людству загрожує загибель найближчими десятиліттями, якщо воно терміново не змінить свого ставлення до природи, не змінить стилю своєї діяльності й існування, не переоцінить життєвих цінностей.