У Бережанському лісомисливгоспі розглянули нові ДСТУ ЕN

Автор:  Прес-служба ДП «Бережанський лісгосп»
26.12.2018 16:09
Загальні новини
Підприємство уже закупило сучасні мірні вилки, калібровані з точністю до сантиметра
З 1 січня 2019 року в Україні втрачають чинність державні стандарти на круглі лісоматеріали, які розроблені до 1992 року. Відтак лісові і деревообробні підприємства зобов’язані з нового року використовувати виключно нові ДСТУ ЕN. У зв’язку з цим в державному підприємстві «Бережанське лісомисливське господарство» проводяться організаційні заходи щодо підготовки матеріально-технічної бази в системі організації лісозаготівельного виробництва підвідомчих підприємств з урахуванням вимог нових національних стандартів.
Відтак нещодавно проведено навчальний семінар для інженерно-технічної служби, керівників підрозділів та керівників лісозаготівельних робіт. Директор ДП «Бережанський лісгосп» Олександр Левчук наголосив учасникам семінару, що 1 січня необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик у лісоматеріалах.
Якщо зараз деревина в Україні розподіляється на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та має низку сортиментів, що вказують на її призначення, то з 2019 року деревина буде розподілятися на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах. Ці класи будуть характеризувати розмір (діаметр) колод і вміст вад деревини. Чим більший діаметр і менший вміст вад, тим вищий клас деревини.
Досі потребують вирішення ряд питань. Так, на частину продукції лісогосподарських підприємств не існує ні європейських, ні міжнародних стандартів. Також деякі європейські стандарти в Україні не легітимні. І є деякі суперечності в нормативних документах, які чинні в Україні.
– Це нова система розподілу деревини: не за технічним призначенням, як ми звикли, а за класами якості деревини, – наголосив головний інженер Леон Наконечний. 
Учасників семінару поінформували, як відтепер вимірюватиметься об’єм деревини за новими вимогами. Для якісного виконання вимірювань довжини колоди та її діаметру держлісгосп закупив сучасні мірні вилки, калібровані з точністю до сантиметра.
Згодом буде проведено виїзні семінари-навчання з питань застосування національних стандартів. Вчасне проведення таких організаційних заходів допоможе забезпечити ефективну та безперебійну роботу при переході на нові національні стандарти та не допустить фінансових втрат підприємства.