Працівники ДП "Бучацький лісгосп" провели лекцію у Зарваницькому духовному центрі

Автор:  Прес-служба ДП "Бучацьке лісове господарство"
06.09.2019 11:20
Загальні новини
5 вересня за запрошенням Реферанта з питань екології Отця Василя у Зарваницькому духовному центрі Начальник відділу лісового господарства ДП «Бучацьке лісове господарство» Володимир Островський провів лекцію на тему: «Ліс – як головний елемент екобалансу у природі» серед отців всіх єпархій із всієї України.
Володимир Олександрович почав свою доповідь із слів: «Ліс- аше багатство, наша краса!» Ліси забезпечують найважливіші умови життя на Землі, мають велике екологічне та рекреаційне значення.
Не всі здатні оцінити роботу лісників, не знають, які великі і складні завдання виконують вони, як важко вирощувати ліси і захисні лісонасадження.
Часто до лісу приходять люди, які не знають правил поведінки в ньому, їхня любов до лісу лише споживацька. Ось чому велике значення має поширення серед населення знань про ліс. Чим краще знатимуть вони ліс, тим свідоміше любитимуть його, дбатимуть про нього. Не бездумне споглядання природної краси, а глибоке й свідоме розуміння її явищ і зв'язків між ними - ось завдання кожної культурної людини.
Водночас, Володимир Олександрович наголосив на величезній шкоді лісам, яку завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення - порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиріч.
Разом із Володимирем Олександровичем виступив доктор, професор, голова екологічного бюро – пан Володимир Шеремета, який подякував останньому та таку стислу та змістовну розмову, та відмітив що церква та лісівники мають стояти поряд у формуванні екологічної політики у лісовому господарстві.
На завершенння, доповідач зазначив, що пріоритетними завданнями в лісогосподарській діяльності нашого підприємства є збереження лісових ресурсів та їх раціональне використання, створення нових лісових насаджень з метою доведення лісистості до оптимального рівня, підвищення продуктивності лісів із збереженням та посиленням їх корисних властивостей.