Осінньо-зимова посадка плодових культур.

12.11.2021 19:36
 
 
Осінньо-зимова посадка плодових культур.
Хоча надворі пізня осінь, посадковий сезон триває. Для завзятих садівників навіть перші морози не є перешкодою, адже листопад та грудень можна присвятити посадці плодових дерев. 
Осіння посадка має свої переваги.
В цей період земля у нашому регіоні ще не встигає промерзнути, а тумани та перший сніг збільшують кількість природньої вологи у грунті, тому рослини не потребують додаткового поливу.  Помірна сонячна активність та підвищена вологість повітря зменшує випаровування,  що запобігає пересиханню саджанців. Восени менше навантаження на кореневу систему, оскільки деревце скидає листя та припиняє активний ріст, а це полегшує адаптацію та вкорінення. Все ж, пізню посадку  бажано проводити за плюсової температури, саджанець полити і замульчувати,  а на зимівлю, при потребі, вкрити геотекстилем.
Осінь - сприятливий час для висадки плодових дерева, які донедавна вважалися сезонною екзотикою - таких, як хурма, інжир, ківі, гранат. Проте, гарний родючий сад починається із правильно підібраного посадкового матеріалу. Вже не перший рік, екзотичні плодові вирощують на Чортківщині. У розсаднику Скала-Подільського лісництва ДП “ Чортківське ЛМГ” можна знайти саджанці  ківі, хурми, гранату, інжиру, різних видів горіхів. Сорти,  вирощені у лісгоспі, адаптовані до умов нашого регіону та добре плодоносять. Посадковий матеріал із закритою кореневою системою (ЗКС) високої якості добре транспортується та має високу приживлюваність.  
Екзотичні плодові - справжня скарбниця вітамінів та мікроелементів -  а тепер їх реально вирощувати у вашому саду. Щодо особливостей догляду  та розведення екзотів поділяться досвідом та нададуть необхідну інформацію працівники лісового господарства. 
Бажаємо, щоб у вашому саду дерева добре росли, милували око і тішили  рясним врожаєм!
Для уточнення інформації звертайтесь: ДП “Чортківське лісогосподарське підприємство”  тел.  096 4064827, 068 7413933.