Нові правила сортування круглих лісоматеріалів

Автор:  Прес-служба ДП "Кременецький лісгосп"
27.01.2019 20:39
Відповідно до програми діяльності Кабінету Міністрів України та згідно з наказом державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр з питань стандартизації, сертифікації та якості» від 12 грудня 2015 року, в Україні скасовуються нормативні документи, розроблені до 1992 року.
Черговий практичний семінар проведено головним інженером ДП "Кременецький лісгосп" Володимиром Бобриком з лісничими, помічниками лісничих та працівниками, які здійснюють організацію лісозаготівельного виробництва, відпуск лісопродукції з верхніх складів та оформлення супровідних документів.
Із запровадженням нових європейських стандартів класифікації суттєво змінилися підходи до визначення розмірно-якісних характеристик лісодеревини та продукції переробки. Якщо раніше ділові сортименти розподілялися на три сорти за призначенням, то з 2019 року круглі лісоматеріали розподіляються на чотири класи якості (А. В. С. D.). А дров'яна деревина поділяється на два види: промислового і непромислового використання. При цьому деревина непромислового використання реалізовується в якості палива для населення. 
Також значна увага на семінарі була приділена питанню ведення електронного обліку деревини згідно з новими європейськими стандартами (ЕN) та своєчасному оновленню ПЗ на КПК до нових версій.
Запроваджений принцип класифікації за європейською системою стандартизації круглих лісоматеріалів не базується на призначенні сортиментів, а в його основі закладені показники розміру та якості колод. Запропонований метод стандартизації обліку круглих лісоматеріалів дозволить підприємству поліпшити використання лісосічного фонду, збільшити вихід ділових сортиментів та покращити якісний склад виготовленої пилопродукції.