Безпека на полюванні - перш за все

Автор:  Прес-служба ДП "Тернопільський лісгосп"
02.11.2019 09:01
Загальні новини
Згідно з наказом № 73  від 08 липня 2019 року про проведення полювання в мисливських  сезон  2019/2020 р. на території мисливських угідь ДП «Тернопільське лісове господарство» інформує щодо правил та безпеки полювання.
Головною умовою безпеки користування мисливською зброєю є міцні знання, чітке виконання правил поводження зі зброєю та сувора дисципліна під час полювання. Стрільба і знаходження із зарядженою зброєю в населених пунктах, а також поблизу них (ближче 200 метрів від жилих приміщень) категорично заборонена.  Вогнепальна мисливська зброя повинна зберігатись в місцях постійного проживання власника в надійних металевих ящиках, що виготовляються промисловістю спеціально для зберігання зброї, в розібраному стані, зі спущеними курками, окремо від бойових припасів. До зброї не повинні мати доступу сторонні та діти.
Категорично забороняється:
 • Полювання без посвідчення мисливця і контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання на мисливський сезон 2019/2020 років;
 • Полювання з під’їзду на автотранспорті;
 • Полювання з собаками мисливських порід без наявності на них паспорта;
 • Полювання з використанням  не мисливської вогнепальної зброї, пневматичної зброї, нарізних вкладишів та напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрон;
 • Транспортування добутої дичини або їх частин без підтверджуючих документів на право їх добування та відмітки в відповідній графі контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання.
Також  Тернопільське лісове господарство нагадує правила користування зброєю:
 1. Під час заряджання і розряджання зброї вона  повинна бути направлена догори або до землі.
 2. При користуванні транспортом для прибуття до місця полювання зброя повинна бути розрядженою і знаходитись в чохлі.
 3. При подоланні перешкод (канави, загорожі, струмки) – зброю необхідно розрядити і переносити в розкритому вигляді.
 4. Ніколи не тримайте зброю дулом до себе під час виходу з човна, машини інших видів транспорту.
 5. При наближенні до населеного пункту (за 200 м), місця відпочинку, збору, мисливець зобов’язаний розрядити зброю.
 6. Особливої обережності мисливець повинен дотримуватись при стрільбі в заростях. Забороняється стріляти по птахам, що злітають нижче 3 м на відстані 10 м.
 7. Забороняється стріляти “на шум”, по цілі, яку нечітко видно (під час туману, при сильному снігопаді, в сутінках, проти сонця та ін.)
 8. При стрільбі кулями мисливець повинен бути дуже обережним, попередньо впевнитись, що поблизу, в напрямку пострілу немає людей і домашніх тварин. Необхідно завжди враховувати, що неподалік можуть знаходитись люди, що збирають гриби, ягоди, випасають худобу.
 9. При полюванні в густому лісі, очереті, горах, необхідно бути особливо уважним, дотримуватись взятого напрямку, частіше підтримувати зв’язок з іншими мисливцями.
 10. Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому вигляді підвісити або покласти на надійну підпору.
 11. При стрільбі, у випадку осічки, мисливець не повинен відкривати рушницю протягом 7-8 секунд, так як порох може займатись повільно, і, як наслідок, може бути “затяжний постріл”, який при відкритій рушниці може привести до нещасного випадку.
 12. В разі падіння рушниці або мисливця необхідно відразу ж розрядити рушницю і впевнитись, що в канали дула не потрапила земля, сніг та інші предмети, так як при забитому сміттям дулі під час пострілу може відбутись розрив або роздування дула і покалічити мисливця
 13. Після пострілу необхідно перевірити, чи не залишилось в каналах дула пижів, прокладок, частин розірваних гільз. Це вбереже рушницю від розриву дула, а мисливця і оточуючих його людей від можливого поранення.
 14.  Ніколи не слід добивати прикладом рушниці пораненого звіра, так як при цьому під час удару може відбутись постріл, направлений в самого мисливця або поряд стоячої людини або тварини.
 15. Якщо набої не входять в набійник дула (відсиріли, некалібровані, роздута гільза) не можна його надавлювати, так як при цьому може відбутись постріл. Набої необхідно обережно вийняти і замінити іншими.
 16. Якщо заряджені набої не виймаються екстрактором, необхідно закрити рушницю, зробити постріл, після чого використана гільза легко вийметься.
Відповіднодо наказу № 108 від 09 жовтня 2019 року підприємством встановлено таку вартість полювання на парнокопитних тварин:
 • на кабана -4000 ( чотири тисячі) грн.;
 • на козулю – 3000 (три  тисячі) грн. 
Вартість відстрільних карток на добування хутрових звірів:
 • на зайця-русака разова – 120грн.;
 • на зайця-русака сезонна –1200 грн.;
 • на лисицю –  72грн.
Усіх мисливців закликаємо дотримуватись правил техніки безпеки під час полювання!
                                                                                                         Прес-служба ДП "Тернопільський лісгосп"