Колиндянське лісництво з медом

16.09.2021 17:28
Колиндянське лісництво має свій солодкий карб.
Тут здавна є пасіка. Ігор Юрків на пасіці працює з 2000 року. Каже, що не завжди у бджільництві справи солодкі. Адже щоб отримати бурштиновий солодкий мед, треба докласти багато праці, часу на умінь.
Зараз на підприємстві є 35 робочих бджолосімей, виду «карпатська». Вік робочої бджоли недовгий – усього 28 днів. Пртягом сезон з вулика можна зібрати 15кг меду. За 2020 рік з пасіки отримала 0,5 тони солодкого продукту.
Лісовий мед вважається найкориснішим, адже він народжується у екологічно чистому середовищі. Збирається мед переважно у період цвітіння медоносів –акації, липи, квітучих дерев( на лісництві є1 га яблуневого саду),квітує медунка, малина, іван-чай.
Мед зібраний з лісової пасіки, коли квітує різнотравя має лікувальні властивості – зміцнює імунітет, покращує травлення та корисний для серцево-судинної системи.
«На початку осені закінчується медоносний сезон, зараз скорочуємо гнізда, зменшуємо кількістьть рамок, щоб комахи могли обігріти, коли похолодає, обробляємо від кліща, готуємо загодівлю на зиму, аби бджоли мали корм і не спрацювалися», – пояснює пан Ігор. Помилкою є залишати на зиму у вулику багато соняшникового меду, він важкий для травної системи комах. Краще змішувати кілька сортів. Аби перезимувати одну бжолину сімю потрібно 10-12 л солодкого сиропу.
Ще одна проблема з якою стикаються пасічники – бджоли гинуть від отрутохімікатів, що використовуються у фермерських господарствах.
Минулого року, внаслідок обробки соняшника від шкідника 40% бджолосімей загинуло.
Також треба пильнувати, щоб до вулика не занадилися миші. Хоч звір невеликий, але клопоту від нього багато- може пошкоджувати рамка, зїдати вощину і створбвати шум, що становить небезпеку для зимуючих бджіл.