Незаконні рубки дерев та відповідальність за них

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
03.12.2020 12:02
Загальні новини
Кожного року з настанням осінньо-зимового періоду більшість населення задумується над тим, як опалювати власні домівки. Особливо дане питання є актуальним, коли ціни на газ та електроенергію стали вкрай непривабливими.
Оптимальним шляхом вирішення даного питання є придбання дров, але значна частина населення вирішують дане питання по-різному. Деякі люди купують дрова законним шляхом, а є категорія громадян, яка обирає свій шлях забезпечення дровами. Вони, йдучи до лісу, самовільно спилюють дерева. Але за самовільну рубку дерев передбачене покарання відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою стягується штраф в розмірі від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 70 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Більше того, лісопорушник відшкодовує нанесені ним збитки лісовому господарству. Розмір збитків залежить від розміру пенька спиляного дерева та кількості незаконно зрізаних дерев. 
Варто додати, що за самовільну рубку у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду передбачена Кримінальна відповідальність у вигляді покарання штрафом від 1500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.
Для запобігання незаконних рубок та збереження лісового фонду державною лісовою охороною Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства та всіх державних  лісогосподарських підприємств регулярно проводяться рейди по виявленню правопорушників.
Тож просимо громадян не залишатись байдужими у питанні збереження лісу від незаконних рубок дерев та повідомляти про всі відомі факти незаконної рубки дерев та про осіб, що її вчинили.
                                                                                                                  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ