Як перевірити легальність новорічної ялинки?

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
08.12.2020 09:18
Загальні новини

Уже незабаром у всіх домівках  України почнуть з’являтися новорічні ялинки. Щоб ваші свята залишили приємний спогад, нагадуємо, як можна придбати легальну хвойну красуню.

Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:

- самоклейними етикетками;
          - пластмасовими бирками-стяжками.

Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті www.ukrforest.com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Для вашої зручності  з метою перевірки легальності походження новорічної красуні державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (https://www.yalynka.info/ – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних красунь звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо телефонувати на гарячу лінію Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства  + 38(098) 81-00-958.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ