Лісівники Тернопільщини підбили підсумки роботи за перше півріччя 2019 року

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
02.08.2019 15:03
Загальні новини
 
01 серпня 2019 року під керівництвом начальника обласного управління Олега Яремка відбулося засідання колегії за участі директорів підприємств, головних лісничих, головних інженерів, головних економістів, головних бухгалтерів, а також голів профспілок організацій підприємств.
Початок засідання колегії розпочався з приємного. Начальник управління вручив головному спеціалісту відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісу Надії Козацькій Диплом, про присвоєння почесного звання Заслужений захисник природи , також керівник привітав з днем народження директорів ДП «Бучацький лісгосп» Ігоря Романишина, ДП «Кременецький лісгосп» Богдана Косінського та головного інженера ДП «Бережанський лісгосп» Леона Наконечного.
На порядок денний було винесено ряд важливих питань. Питання про підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за І півріччя 2019 року та питання про ефективність використання лісосировинних ресурсів лісогосподарськими підприємствами та інші.
По першому питанні присутніх проінформувала заступник начальника відділу лісових ресурсів та економіки упарвління Марія Псарюк.
Вона зазначила, що підприємствами управління за I півріччя 2019 року від всіх видів рубок заготовлено 110,3 тис куб. м деревини, в тому числі від рубок головного користування 71,5 тис куб. м. Планові завдання по заготівлі від всіх видів рубок виконали всі лісогосподарські підприємства (124%), та по рубках головного користування (113,7%).
Садіння та висівання лісу проведено на площі 327 га, що становить 120,1% до планових завдань. Заготовлено 108 кг лісового насіння при плані 88 кг, в тому числі по породах: сосна — 47 кг, ялина — 30,5 кг, інші породи —  30,5 кг. 
Із заходів направлених на недопущення і попередження лісових пожеж влаштовано 113 км мінералізованих смуг, проведено догляд за мінералізованими смугами протяжністю 346 км, встановлено 60 знаків наглядної агітації на тему: «Поведінка людей під час перебування в лісових масивах».
За I півріччя 2019 року підприємствами управління реалізовано продукції на суму 122,5 млн грн, що на 3% менше відповідного періоду минулого року.
Деревообробними підрозділами підприємств управління за звітний період перероблено 11365 куб. м деревини, що на 4016 куб. м більше відповідного періоду минулого року. Випущено продукції переробки на суму 18,9 млн грн.
Всі лісогосподарські підприємства управління є прибуткові. Прибуток за звітний період по управлінні становить 970 тис. грн. Найбільше прибутку отримав ДП «Чортківський лісгосп».
Чисельність штатних працівників зменшилася до відповідного періоду минулого року і становить 970 чоловік  по управлінню.
Середньомісячна заробітна плата збільшилася і становить 9439 грн. Найбільша середньомісячна заробітна плата на одного штатного працівника в ДП «Бережанський лісгосп» та ДП «Чортківський лісгосп» та становить відповідно 10785 грн та 10451 грн, в той час як середня заробітна плата по галузі становить 10436 грн.
Продуктивність праці по управлінні зросла на 3 % в порівнянні до відповідного періоду минулого року. Найвищий рівень продуктивної праці по  ДП «Бережанський лісгосп» — 179181 грн на одного штатного працівника.
Підприємствами управління сплачено податків до зведеного бюджету на загальну суму 39,7 млн грн, що на 3,1 млн грн більше до відповідного періоду минулого року. 
По другому питанні порядку денного доповів присутнім начальник відділу лісових ресурсів та економіки управління Юрій Кравець. Він акцентував увагу на питанні ефективності використання лісових ресурсів.
Зазначив, що вихід лісоматеріалів круглих від всіх видів рубок по управлінні становить 22,6 %, від рубок головного користування 31,0 %. 
Середній рівень ціни знеособленого кубометра всієї реалізованої деревини становить 1037,1 грн, що є більший за середньогалузевий показник на 31,1 грн.
Станом на 01 липня 2019 року на складах підприємств управління знаходилось 7 288 куб.м лісоматеріалів. Найбільші залишки має  ДП “Бучацький лісгосп”  2 182 куб. м (75 % від середньої місячної заготівлі). 
На власні потреби підприємствами управління використано 1 754 куб.м деревини, з них 251 куб. м лісоматеріалів круглих. За перше півріччя 2019 року по управлінні використано 112,1 тис. куб. м лісосировинних ресурсів, що становить 51 % від сортиментного плану всіх видів рубок. Найбільший відсоток використання спостерігається по ДП  “Чортківський лісгосп”  55 %, а найменший по    ДП “Бучацький лісгосп”  47 %.
Також доповідач провів аналіз ходу виконання сортиментного плану рубок головного користування за 2019 рік та вказав підприємствам на позитивні тенденції та недоліки. 
В доповіді було звернуто увагу на правильність ведення системи електронного обліку деревини. 
По інших питаннях виступили перший заступник начальника управління Іван Михайлович Примайчук та заступник начальника управління Любомир Зіновійович Ничка, які звернули увагу присутніх на: недопущення самовільних рубок; збільшення обсягу реалізації; покращення виходу сортиментів від всіх видів рубок; будівництва, реконструкції та ремонту лісових автомобільних доріг; покращення рейдової роботи; виготовлення правоустановчих документів на землі тощо.
На завершення колегія начальник управління Олег Яремко подякував усім присутнім за роботу у першому півріччі 2019 року і побажав вдругому півріччі плідної праці.
                                                                                                           Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ