Звернення трудового колективу ДП «Бережанське ЛМГ»

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
25.05.2016 03:00

        Лісове господарство є галуззю народногосподарського виробництва, а деревина є відновлюваним ресурсом. Людина у високотехнологічному ХХІ столітті не може обійтися як без деревини, так і продукції, яку виготовляють із неї.

 Наше підприємство здійснює комплекс лісогосподарських і лісокультурних робіт, направлених на вирощування та поліпшення лісових масивів нашого краю. За останнє десятиріччя, внаслідок упровадження поступових рубок у букових насадженнях, вдалося скоротити площі суцільних зрубів з 296 га у 2004 році до 111 га у 2015 році, при цьому відновити лісові насадження на площі 2742,2 га та створити 572,4 га нових лісів.
Однак останнім часом у ЗМІ почали публікувати відверто недостовірну інформацію щодо лісогосподарських підприємств, які заготовляють і реалізовують необроблену деревину. Дані публікації та репортажі завдають значної шкоди репутації лісогосподарських підприємств, створюючи негативний інформаційний фон для лісової галузі загалом.
Абсурдність останніх подій викликає занепокоєння, породжуючи підозри щодо можливої замовності таких закидів на лісову галузь. Надуманими є висновки журналістів у телерепортажах про заборону рубок у букових деревостанах та експорту дров букових. «Громадські активісти», незрозуміло з яких причин, зупиняють вагони, завантажені деревиною, незважаючи на те, що відвантажені вагони пройшли митний огляд, мають висновок експерта про відповідність якості деревини, сертифікат походження, що вказує на законність заготовленої деревини. Дивує навіть і той факт, що після розвантаження вагонів та детального огляду деревини в них експертом Львівською митниці, під час якої розбіжностей не виявлено, вагони з деревиною не відпускають споживачам. Це призвело до накопичення завантажених продукцією вагонів на вузлових залізнодорожних станціях різних лісогосподарських підприємств із восьми областей, у тому числі і два вагони нашого підприємства, а саме на станції Чоп – 170 вагонів, станції Львів – майже 200 вагонів, станції Ходорів – майже 50 вагонів, зриву термінів поставок деревини, згідно з контрактами, завданню шкоди діловій репутації не лише лісогосподарським підприємствам, а й державі в цілому.
Слід зауважити, що реалізація заготовленої ділової деревини проводиться виключно на основі відкритих аукціонних торгів. Дров’яна ж деревина, після задоволення потреб населення й соціальної сфери, реалізовується на відкритих торгах вітчизняним споживачам і лише за відсутності попиту на неї укладаються угоди з іноземними споживачами. Також немаловажним фактом є те, що реалізаційна ціна дров’яної деревини за кордон становить 400 грн/кбм, а ціна на внутрішньому ринку вдвічі менша – 400 грн /кбм.
Враховуючи складність і неординарність ситуації, колектив підприємства повідомляє Вас, що продовження подальшого фактично блокування діяльності підприємства призведе до зриву виконання раніше укладених угод на поставку дров’яної деревини, нестабільної роботи підприємства, скорочення працівників, зменшення надходжень до бюджету та недофінансування частини лісокультурних і лісогосподарських заходів. 
Колектив ДП "Бережанське лісомисливське господарство"
23 травня 2016 року