Зелене живцювання

Автор:  Прес-служба ДП "Кременецький лісове господарство
29.07.2019 14:13
Загальні новини

   ДП “Кременецьке лісове господарство” займається не лише вирощуванням, охороною лісу та заготівлею лісоматеріалів, а й досить активно – вирощуванням декоративного посадкового матеріалу. Зараз настає важлива пора в даній справі, а саме – заготівля та посадка зелених живців.
    Розмноження зеленими живцями – спосіб, який дозволяє при невеликих витратах вихідного матеріалу отримати велику кількість укорінених живців багатьох цінних декоративних порід. Подекуди зелене живцювання є єдиними способом отримати прийнятний в плані вкорінення результат.
     На вкорінення використовують приріст поточного року з маточних дерев і кущів: відрізки пагонів поточного року, що почали дерев’яніти, довжиною 5 – 7 см з 2 – 3 листочками.
Зелене живцювання – найбільш простий, економічний і ефективний спосіб розмноження, особливо якщо необхідно розмножити швидко і багато.
   Цього року наші лісівники запланували провести живцювання 40 тис декоративних деревних та чагарнкових порід.
   В основному проведено живцювання ялини різних форм, ялівець, тис, туя західна різних форм та ін.
   За період літнього живцювання – вейгели, спіреї різних форм, гібіскусу, форзиції, дейції та ін.
Проведені роботи по живцюванню дають змогу збільшувати та поновлювати асортимент декоративно посадкового матеріалу
   У Суразькому лісництві зосереджено значні обсяги декоративного матеріалу. Крім того, є значний поступ у технологічному процесі вирощування декоративних порід. Зокрема, збудовано нову сучасну теплицю з автоматизованим поливом.