Застереження для громадян від незаконних рубок дерев

Автор:  Прес-служба ДП "Бучацький лісгосп"
14.11.2018 10:34
Загальні новини
Кожного року з настанням осінньо-зимового періоду більшість населення задумується над тим, як опалювати власні домівки. Особливо дане питання є актуальним, коли ціни на газ та електроенергію стали вкрай непривабливими.
Оптимальним шляхом вирішення даного питання є придбання дров, але значна частина населення вирішують дане питання по-різному. Деякі люди купують дрова законним шляхом, а є категорія громадян, яка обирає свій шлях забезпечення дровами. Вони, йдучи до лісу, самовільно спилюють дерева. Але за самовільну рубку дерев передбачене покарання відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою стягується штраф в розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 грн) і на посадових осіб - від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 119 до 204 грн). Більше того, лісопорушник відшкодовує нанесені ним збитки лісовому господарству. Розмір збитків залежить від розміру пенька спиляного дерева. Розмір цих збитків щорічно змінюється на індекс інфляції. Так, за кожне зрубане дерево з діаметром пенька, який залишився після цього 14,1-18 см — шкода буде становити 684,56 грн, при діаметрі пенька 18,1-22 см розмір шкоди буде становити 1405,17 грн, при діаметрі пенька 30,1-34 см розмір шкоди буде становити 5220,75 грн а при діаметрі пенька 46,1-50 см розмір шкоди буде становити 11201,71 грн, а ще на додачу — зіпсовані нерви, втрачений час.
Варто додати, що за самовільну рубку у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, передбачена Кримінальна відповідальність у вигляді покарання штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.
Також варто відмітити, що законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», який набуде чинності з 1 січня 2019 року внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах.
Штраф згідно ст. 246 ККУ «Незаконна порубка лісу» збільшений в 20 разів (до 1000-1500 неоподатковуваних мінімумів), а при повторному порушенні передбачено покарання до 5 років позбавлення волі. При цьому, за незаконну рубку в заповідниках встановлено покарання у вигляді штрафу до 2000 мінімумів і до позбавлення волі на 5 років. 
Для запобігання незаконних рубок та збереження лісового фонду державною лісовою охороною ДП «Бучацьке лісове господарство» регулярно проводяться рейди по виявленню правопорушників.
Пам’ятаймо, що ліс – це не тільки безцінний дар природи, але й окраса рідного краю. Краса рідної природи розкриває і красу людської праці, народжує бажання зробити свій рідний край ще прекраснішим. Тому кожна людина повинна оберігати і примножувати природні багатства. Берегти ліс – це обов’язок кожного з нас.
Тож просимо громадян не залишатись байдужими у питанні збереження лісу від незаконних рубок дерев та повідомляти про всі відомі факти незаконної рубки дерев та про осіб, що її вчинили.