Захист лісу - одне з пріоритетних завдань лісівників

30.07.2018 15:21
Загальні новини

Лісничий Бучацького лісництва державного підприємства «Бучацьке лісове господарство» Володимир Ладан разом із головним спеціалістом відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби Віктором Грицівим виставили феромонні пастки для виявлення смолівки кедрової.

Дорослі і личинки смолівки кедрової пошкоджують бокові гілки дерев, дорослі (імаго - прим.) вигризають глибокі отвори. Личинки, розвиваючись під корою, здатні повністю знищити молоді гілки. Вони прокладають звивисті ходи, які спочатку тонкі, згодом, по мірі росту личинки, розширюються. Уражені смолівкою дерева відрізняються від здорових пожовтінням хвої і засиханням верхівок. Pissodes nemorensis Germ. здатні повністю знищити молоде дерево, висотою до 30 см.
Дерева, які пошкоджує смолівка кедрова, - це ялина біла або канадська, ялина чорна та сосна Банкса, а також інші види родів сосна, ялина, кедр.
Літ жуків відбувається в квітні-травні, імаго живляться протягом всього літа. Шкідники стають статевозрілими у вересні. Спарювання і відкладання яєць відбуваються восени або зимою. Самка може відкласти майже 180 яєць. Залежно від погодних умов шкідник може зимувати у фазі личинки або лялечки на деревах, але частіше зимує у фазі імаго в підстилці і поверхневому шарі ґрунту, який вкриває корені, або в тріщинах кори колод і пнів. Внаслідок тривалого часу, який необхідний для відкладання яєць розвиваються генерації, тривалість життя яких становить 1-2 роки.
Феромонні пастки виставляють у лісі в розрахунку 1 пастка на 1 гектар на стовбурах дерев на висоті півтора метра.