Забезпечення безпечних та здорових умов праці у Тернопільському ОУЛМГ

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
09.12.2019 13:33
Загальні новини

04 грудня 2019 року в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася міжвідомча виробнича нарада з питань охорони праці за участі керівництва управління Олега Яремка, державних лісогосподарських підприємств та  представників управління Держпраці та фонду соціального страхування в Тернопільській області.

Розпочав нараду начальник Тернопільського ОУЛМГ Олег Яремко. Він ознайомив присутніх з порядком денним та з наказом Держлісагенства №529 від 16.09.2019 Про стан виробничого травматизму та роботу з питань охорони праці в 2019 році державними підприємствами лісового та мисливського господарства та побажав продуктивної роботи. Особливу увагу звернув на питанні профілактики, виявлення та боротьби з кліщовою інфекційною хворобою Лайм-бореліоз.

Також з вітальним словом виступив перший заступник начальника управління Держпраці Володимир Гузенков, який звернувся до керівників лісогосподарських підприємств та зазначив, що основним завданням керівника будь-якого підприємства є збереження життя та здоров’я працівників під час проведення виробничої діяльності та створення сприятливих умов для праці.

Одним з ключових питань наради було питання проблема хвороби Лайма, як професійного захворювання у працівників лісового господарства.

З доповіддю по даному питанні виступив академік Академії медичних наук України, професор, завідувач кафедри інфекції хвороб з епідеміологією, шкірних та венеричних хвороб Тернопільського медичного університету Михайло Андрейчин. Він детально ознайомив присутніх з всіма ризиками та всіма видами захворювань, які виникають у людей після укусу кліща. Найбільш поширеним захворюванням є Лайм-бореліоз.

Працівники лісогосподарських підприємств перебувають в особливій групі ризику, оскільки більшість свого робочого часу проводять в лісових масивах, де і найчастіще зустрічаються кліщі. Дане захворювання є доволі специфічне. Людина може і не знати що вона заражена, але хвороба з часом прогресує і дає про себе знати. На початкових стадіях спостерігаються захворювання шкіри, суглобів, далі з розвитком захворювання страждає центральна нервова системи та серцево-судинна система, що в результаті призводить до інвалідності та зменшення віку життя. Збудник Лайм-бореліозу поширений по всій території України. На Тернопільщині ним заражалися люди на околицях 57 населених пунктів, в т.ч. міста Тернополя. Також він зазначив що близько половини працівників лісогосподарських підприємств не мають знань про небезпеку зараження Лайм-бореліозу, тому потрібно проводити роз’яснювальну роботу та навчання з працівниками лісгоспів, щоб уникнути захворювання, або у випадках зараження — вчасно його виявити та вилікувати.

Також  Михайло Антонович  зазначив, що сьогодні ведеться робота щодо включення хвороби “Лайма” у перелік професійних захворювань для працівників лісогосподарських підприємств, оскільки в цілому по Україні збудником Лайм-бореліозe уражено близько 43% працівників державних лісогосподарських підприємств.

На нараді виступив  начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці  Бандура Олег Петрович. Він звернув увагу слухачів на питанні проведення медичних оглядів, їх періодичності та переліку працівників, які обов’язково підлягають проходженню медогляду.

По питанні соціального страхування працівників виступив заступник начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  Радзіх Григорій Мирославович.

Про основні зміни Порядку розслідування нещасних випадків згідно Постанови КМУ № 337 від 17.04.2019 року доповів начальник відділу нагляду в АКП, СКС на транспорті та зв’язку Гичка Петро Євстахійович.

Про залучення Профспілок підприємств та галузевих профспілок до питання створення сприятливих умов праці інформував  технічний інспектор праці Тернопільської області ради профспілок Марчук Михайло.

Також з доповіддю про основні види порушень в галузі охорони праці серед лісогосподарських підприємств виступив  головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, СКС на транспорті та звязку Проць Ігор.

Про створення безпечних умов праці на підприємствах  Тернопільського ОУЛМГ доповів Вітвіцький І. І. Він наголосив, що в кожному підприємстві створена служба охорони праці, яка організовує та планує роботу. За 11 місяців 2019 року в державних лісгоспах не зафіксовано жодного нещасного випадку та з кожним роком спостерігається позитивна тенденція до  зниження виробничого травматизму.

Підсумовуючи результати наради  Гузенков Володимир Васильович  відмітив позитивну динаміку в питаннях охорони праці  у державних лісогосподарських підприємствах та побажав успіхів у роботі.

На завершення наради Олег Яремко ще раз наголосив на всіх позитивних тенденціях та недоліках в питанні охорони праці. Він зазначив, що питання охорони праці є завжди в пріоритеті серед лісівників області та постійно обговорюється на колегіях та виробничих нарадах. Він подякував всім присутнім за продуктивну роботу.

                                                                                 Автор: Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ