За підсумками колегії Тернопільські лісівники в когорті кращих

Автор:  прес-служба ТОУЛМГ
16.09.2021 16:23
11 вересня відбулася чергова колегія Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, яка була присвячена підведенню підсумків господарсько-фінансової діяльності підприємства за 8 місяців 2021 року. 
        Засідання розпочалося доповіддю начальника ТОУЛМГ Олега Яремка про стан галузі за матеріалами колегії Держлісагенства. Очільник управління проаналізував роботу усіх виробничих підрозділів, наголосивши на їх досягненнях та недоліках. Варто зазначити, що за попередній період лісові господарства ТОУЛМГ спрацювали прибутково. Зросла кількість нових лісів на 223 га, це другий показник по Україні, управління забезпечене достатньою кількістю посадкового матеріалу (підприємство вирощує від 5 до 7 млн. саджанців на рік). Навесні 2021 році управлінням були ініційовані та проведені акції з висадки дерев, до яких долучалися представники влади, державних та громадських організацій, закладів освіти, військові, волонтери. Під час весняної посадкової компанії створено 550 га лісів, з них і 220 га нових лісів на деградованих та малопродуктивних землях, які надали сільські ради (тепер ОТГ). Ціна середнього куба деревини по Тернопільському ОУЛМГ входить в десятку кращих у галузі. Планові завдання виконали всі лісгоспи, загалом по управлінню виконання становить 209,5%., коефіцієнт рентабельності по всіх лісгоспах збільшився у порівнянні до відповідного періоду минулого року, позитивна тенденція спостерігається і щодо заробітної плати працівників. Зросли капітальні інвестиції.
      У першому півріччі 2021 року найкраще спрацювало Бережанське лісомисливське господарство, керівником якого є Олександр Левчук. Також успішною була діяльність ДП «Чортківський лісгосп», яке очолює Юрій Кравець. Бучацький лісгосп увійшов до четвірки кращих в Україні по веденню електронного обліку.
       Під час засідання заслухали доповіді головних спеціалістів підрозділів Тернопільського управління лісового і мисливського господарства. Зокрема щодо використання підприємствами лісосировинних ресурсів та результати проведення перевірки якості техприймання лісокультурних об'єктів і стану відтворення лісів.
Перший заступник начальника управління Іван Приймачук доповів про хід виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісі» та проінформував про проведення заходів із поліпшення санітарного стану в насадженнях, пошкоджених стихійними явищами, шкідниками і хворобами лісу.
            Під час роботи колегії було розглянуто низку інших питань виробничої діяльності підприємств. 
Підсумовуючи засідання, Олег Яремко звернув увагу керівників лісгоспів на необхідність неухильного виконання поставлених завдань, за результатами обговорення затверджено основні положення і заходи щодо розвитку структурних підрозділів на подальший період.