Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами

Автор:  Природний заповідник "Медобори"
18.06.2018 11:17
Загальні новини
17 червня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами, який було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. 
Проблема деградації земель в Україні є актуальною та гострою. Це і загальне зниження родючості ґрунтів через ерозію (57,5% земель країни), засолення та осолонцювання (6,5% земель країни), підкислення (17,7% земель країни); забруднення (20% земель країни) та підтоплення значних територій (12% земель країни) та ін.
Україна приєдналася до Конвенції 2002 року, згідно із Законом України від 4 липня 2002 р. №61-IV. Її метою є консолідація світових зусиль для боротьби з різними видами деградації земель під впливом природних та антропогенних чинників.
Головний фахівець з екологічної освіти природного заповідника "Медобори" Оксана Мурська до цієї дати підготувала та поширила в місцевих фермерських господарствах і сільських радах тематичні інформаційні листівки. Під час зустрічі вели мову про причини деградації земель, способи запобігання цьому процесові.