Водно – болотні угіддя цінний осередок біорізноманіття

Автор:  прес-служба ПЗ "Медобори"
03.02.2020 14:48
Загальні новини
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення. Мета її – зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу. Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 169 країн – договірних сторін конвенції.
У 2020 році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом: Водно-болотні угіддя та біорізноманіття – що підкреслює важливість водно-болотних угідь і їх біорізноманіття.
Водно-болотні угіддя належать до найбільш продуктивних екосистем світу. Вони є осередками біологічного різноманіття, джерелами води та первинної продуктивності, від яких залежить існування незліченних видів рослин і тварин. Вони підтримують високі концентрації численних видів птахів, ссавців, плазунів, земноводних, риб і безхребетних.
Працівники природного заповідника "Медобори" провели тематичні уроки: «Водно – болотні угіддя цінний осередок біорізноманіття». Під час заходів діти довідались про користь водно – болотних угідь та їх використання для збалансованого розвитку громад, кількість водно – болотних угідь міжнародного значення в Україні та світі, заходи з їх збереження та охорони.