Відповідальність за порушення Закону

Автор:  Прес-служба ПЗ "Медобори"
11.12.2019 13:37
Загальні новини
З наближенням новорічних та різдвяних свят посилюється робота працівників заповідника та правоохоронних органів, громадських інспекторів з метою недопущення самовільних рубок хвойних порід дерев. Ліси заповідника охороняються згідно Закону і тут недопустиме будь-яке самовільне втручання людини, зокрема, у вигляді самовільних рубок, що веде до кримінальної відповідальності (ст. 246 Кримінального Кодексу України). А також згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 року №541 "Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд" збитки обчислюються відповідно діаметра зрубаного дерева. Згідно Додатку №1 до даної постанови за незаконне вирубування, видалення або пошкодження до ступеня припинення росту молодих хвойних та вічнозелених дерев (віком до 41 року) в грудні-січні розмір відшкодування для територій та об’єктів природно-заповідного фонду обчислюється сумою, збільшеною в три рази.
Наприклад за дерево діаметром:
до 10 см, – 246 грн.
10,1-14 см - 429 грн.
14,1-18 см - 1122 грн.
18,1-22 см - 2280 грн.
22,1-26 см - 4008 грн
По природному заповіднику «Медобори» видано наказ № 83-з від 5 грудня 2019 року «Про посилення охорони лісів від самовільних рубок в різдвяно-новорічний період 2020 року». Згідно якого створені рейдові бригади з числа працівників державної служби охорони ПЗФ. А також погоджено із начальником Гусятинського відділення полії ГУНП підполковником поліції Гудак О.В. графіки виїзду рейдових бригад щодо недопущення та виявленні самовільних рубок новорічних ялинок.
Пам'ятайте! У період передноворічної кампанії здійснюється постійне чергування працівників державної лісової охорони, представників Національної поліції, Державної екологічної інспекції, які перевіряють законність придбання та перевезення новорічних ялинок. Обирайте законний спосіб придбання новорічно-різдвяного деревця!