Україна приєдналася до Декларації про збереження та відновлення лісів

08.11.2021 15:09
 
У залі пленарних засідань #СОР26 у Глазго, наповненому звуками природи - щебетанням птахів та шелестом листя, 110 країн, на частку яких припадає 85 % лісів планети, підписали Декларацію СОР26. Вони взяли на себе зобов'язання до 2030 року зупинити процес втрати лісового покриву та розпочати його відновлення. 
❓Про що йдеться у декларації?
У Декларації йде мова не про припинення вирубок лісу під час ведення лісового господарства, а про зупинення практик знеліснення - "deforestation". Глави держав і урядів, які підписали Декларацію, пообіцяли поміняти свої політики і спрямувати їх на відновлення лісів.
У тексті йдеться і про збереження та відновлення інших природних екосистем суші, зміну практик землекористування, запровадження для цього нових фінансових механізмів.
Важливо, що документ включає фінансові зобов'язання учасників кліматичного саміту. Адже за останнє десятиліття на деструктивні методи землекористування витрачалося у 40 разів більше коштів, ніж на охорону та відновлення земельних угідь та перехід до стійких методів ведення сільського господарства.