У Збаразькому лісництві створили майже гектар нового лісу, присвятивши його Дню працівників радіо, телебачення та зв'язку

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
14.11.2018 10:43
Загальні новини
10 листопада, на території Доброводівської сільської ради, що в Збаразькому лісництві державного підприємства «Тернопільське лісове господарство», за участі працівників телекомунікаційних компаній Колумбус та Біттернет, відбулася посадка нового лісу. Акцію приурочили до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, яке всі причетні до цього свята, відзначатимуть уже цього тижня.
Як повідомив лісничий Збаразького лісництва Василь Маланчук, Доброводівською сільською радою цьогоріч передано лісництву 34 гектари малопродуктивних і деградованих земель, відтак навесні лісівники створили тут 13 гектарів нових лісів. Суботня ж акція стала продовженням створення нових лісів на території даної сільської ради. 
До речі, співпраця між Збаразьким лісництвом та Доброводівською сільською радою триває доволі давно, оскільки на базі місцевої школи даного територіального органу вже не один рік функціонує лісівниче об’єднання юних природолюбів – Доброводівське шкільне лісництво. Юні доброводівські природолюби беруть участь у різноманітних акціях, зокрема, з посадки лісу, з озеленення до визначних історичних дат, зборі лісового насіння і ін.
Враховуючи умови місцезростання майбутніх лісів, розпочали посадку зі створення лісових культур дуба червоного. Учасники акції створили 0,8 гектара нового лісу, висадивши 2 тисячі дворічних саджанців цієї лісової породи. Загалом же, за словами Василя Маланчука, на даних землях планують створювати такі лісокультури, як сосну звичайну, сосну чорну та ялину європейську. 
Учасники суботньої акції підійшли до створення лісових насаджень досить креативно, а сам процес назвали спільним тімбілдінгом та гарною соціальною ініціативою.
– Наша компанія, відчуваючи соціальну ініціативу, вирішила долучитися до такої гарної справи, спрямованої для майбутніх поколінь, – це посадка лісокультур дуба червоного, – говорить співвласник компанії Колумбус та Біттернет Мар’яна Вонс, – до Дня радіо, телебачення та зв’язку ми нашими двома компаніями долучилися до цього проекту. Разом із тим, ініціативу з садіння лісів передаємо нашим колегам та сподіваємося, що те, що ми сьогодні посадили, дуже гарно проросте.
Менеджер з персоналу компанії Валентина Складанюк озвучила одразу дві місії, які працівники поставили перед собою, вирушаючи на посадку лісу – це, звичайно, збагатити область новими насадженнями та продовжувати вибудовувати в колективі командну роботу, підсилюючи відповідно й командний дух. Разом із тим, кожен містянин мріє отримати часточку душевного спокою й гармонії, побути на самоті далеко від міського шуму й гаму, поєднавшись із природою та насолодившись нею, чого, власне, також було досягнуто.
– Цього року ми плануємо тут створити ще 5 гектарів нових лісів, – ділиться думками лісничий Збаразького лісництва. – Зокрема, такою листяною породою, як липа дрібнолиста.
– Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» триває. До неї долучилися компанії Колумбус та Біттернет, – говорить начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко. – Сьогодні ми перебуваємо на території Доброводівської сільської ради, яка передала нам землі, що вийшли з-під сільськогосподарського користування, для створення нових лісів. Власне, основним пунктом прийнятої торік Програми розвитку лісового господарства Тернопільщини є збільшення лісистості нашої області. Тож, враховуючи те, що нашими лісогосподарськими підприємствами оглянуто 4155 гектарів земель та вже отримано дозволів на 2200 гектарів земель, ми планомірно рухаємося до нашої основної мети. 
Нам приємно, що з кожним роком все більше громадян приєднуються до Акції з садіння лісу, прагнучи долучитися до спільної благородної справи – створення лісів. Відтак це не остання акція цьогоріч, адже до створення лісових культур планує долучитися асоціація пасічників. Тож ще цього тижня по всіх районах пасічники області створюватимуть лісові культури такої медоносної лісової породи, як липа. Дякую всім, хто долучився до акції цьогоріч і запрошую на наступні акції з садіння лісів на території нашої області.