У Збаразькому лісництві перевірили злагодженість дій при гасінні лісової пожежі

Автор:  Прес-служба ДП "Тернопільський лісгосп"
10.05.2018 10:06
Загальні новини
На базі Збаразького лісництва державного підприємства «Тернопільське лісове господарство» відбулися спільні навчання працівників лісового господарства з працівниками Збаразького райвідділу ДСНС з гасіння лісових пожеж у пожежонебезпечний період 2018 року.
Враховуючи те, що основною причиною виникнення пожеж у лісі є антропогенний фактор, зокрема, випалювання населенням сухої рослинності на територіях, що межують із лісовими ділянками, та необережне поводження з вогнем під час відпочинку в лісі, під час навчання вибрано ситуацію, коли пожежа поширилася на лісові насадження внаслідок залишеного вогнища відпочивальниками в лісі. 
На навчаннях було продемонстровано умовне гасіння лісової пожежі із застосуванням власних сил, коли гасіння здійснюється працівниками лісової охорони, а також із залученням додаткових сил й техніки районного відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій. 
Учасники тактичних навчань здійснювали гасіння як низової лісової пожежі, так і верхової – більш небезпечної для лісових насаджень, так як при стійкій верховій пожежі вогнем охоплено не лише крони, а й стовбури дерев, а полум’я розповсюджується зі швидкістю – 5-8 км/год, охоплює весь ліс від ґрунтового шару до верхівок дерев.
Спільні навчання з гасіння лісових пожеж дуже важливі, адже під час тренувань можна врахувати всі нюанси та напрацювати злагоджені дії, відтак кожна зекономлена хвилина дасть змогу швидше побороти вогонь та врятувати ліс і все живе у ньому.