У лісництвах Бережанського лісгоспу сіють модрину

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
19.04.2018 15:09
Загальні новини
Лісокультурна кампанія на Тернопільщині – у розпалі. Навесні лісівники планують відновити 470 гектарів лісів та створити 120 гектарів нових. Всього ж обсяг лісовідновлення та лісорозведення у 2018 році становить відповідно 610 і 150 гектарів.
Утім на цьому комплекс весняних робіт не завершується. Потрібно здійснити догляди на раніше створених лісокультурах та доповнити ті, які не прижилися. Відтак проведення заходів із посадки й доповнення лісів потрібно забезпечити якісним садивним матеріалом.
Власне, для цього функціонують постійні й тимчасові лісові розсадники, тепличні комплекси, на яких щороку працівники лісового господарства вирощують майже 7,5 мільйонів сіянців і саджанців. Опісля весняної посадки вивільнені площі лісових розсадників заново проектуються, залишаються під пар, а на інших знову висівають лісове насіння.
У всіх лісництвах державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство» працівники лісового господарства висівають модрину європейську. У Конюхівському здійснили реконструкцію діючої теплиці. Крім того, збудували нову теплицю в Завалівському лісництві та планують будівництво ще однієї в Урманському, адже обсяг посівів модрини європейської цього року збільшився порівняно з минулорічним. Як повідомив головний лісничий ДП «Бережанський лісгосп» Миколи Ковальчука, під керівництвом якого здійснюються посіви модрини європейської в усіх лісництвах, всього в лісовому господарстві вже висіяно 20 кілограмів насіння модрини.
До речі, 2017 року бережанськими лісівниками вирощено 314,2 тисячі сіянців модрини. Так, цьогоріч в держлісфонді Бережанського лісгоспу модринових насаджень примножиться мінімум на 25 гектарів. Враховуючи, що лісокультурна кампанія триває, кількість модринових культур чи за її участі може збільшитися.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ