У лісівників ДП «Чортківський лісгосп» - осіння посадка культур із закритою кореневою системою

Автор:  Прес-служба ДП "Чортківський лісгосп"
21.10.2019 14:16
Загальні новини
Осінь – особлива пора для працівників лісового господарства: напружена й працелюбна. Адже ліс, як мала дитина, завжди потребує до себе уваги і догляду. 
Лісівники ДП «Чортківський лісгосп» користуючись гарною погодою золотої осені та прагненням залишити після себе високопродуктивні ліси для майбутніх поколінь днями розпочали висаджувати дуби із закритою кореневою системою.
У посадці взяли участь працівники лісогоспу.
Лісівники Скала-Подільського лісництва до цього підготувалися завчасно.  А саме: важливою складовою комплексу лісокультурних робіт є підготовка ґрунту. Це не лише важливий фактор для успішного приживлення сіянців, але дуже трудомістка робота. Щоб підготувати лісокультурні площі належним чином, потрібно повністю вивезти заготовлену деревину, прибрати порубкові рештки, понизити пні, а вже потім провести обробіток ґрунту.
Садивний матеріал з закритою кореневою системою вирощують у спеціальному павільйоні лісництва.
Позитивною особливістю посадкового матеріалу із закритою кореневою системою є те, що корені рослин до і у період посадки перебувають у субстрату, і не пошкоджуються при пересадці. Через це саджанці мають майже 100% приживлюваності й велику стійкість до хвороб та шкідників. Також це збільшує період і можливості посадки. Такі культури менше страждають від конкуренції  з трав’яною рослинністю, вимагають меншої кількості агротехнічних доглядів.
Створення лісу – це безперервна кропітка праця лісівників. Тож у будь-яку пору року для них завжди знаходиться робота. Сподіваємось, що лісові культури створені підприємством зможуть завжди милувати око оточуючих та будуть стійкими і високопродуктивними.