У Гусятинському лісництві заклали ділянки з найціннішою лісовою породою, зробивши своєрідний експеримент

Автор:  Прес-служба ДП "Чортківський лісгосп"
16.10.2018 17:10
Загальні новини
Яким методом створювати лісові культури дуба звичайного ліпше, аби в майбутньому отримати високопродуктивне дубове насадження? Шляхом посіву жолудя дуба звичайного, сіянцями з закритою кореневою системою чи однорічними сіянцями дуба звичайного. 
Задля цього в Гусятинському лісництві державного підприємства «Чортківське лісове господарство» здійснили експеримент, заклавши три ділянки різним методом створення лісових культур. Так, у кварталі 24 лісництва, виділах 3,1, 3,2 та 3,3, на площах 2,5, 2,3 та 2,3 гектари відповідно здійснили посів жолудем (навесні 2017 року), посадкою сіянців із закритою кореневою системою (липень 2018 року) та створенням однорічними сіянцями дуба звичайного (навесні 2018 року).
Нещодавно директор ДП «Чортківський лісгосп» Василь Фреяк та його заступник Олександр Семанчук здійснили огляд даних лісових культур. Крім того, відвідали лісовий розсадник даного лісництва. Господарі Гусятинського лісництва – лісничий Іван Сенюк та майстер лісу Іван Барабаш розповіли, які лісові культури почувають себе найкраще та провели екскурсію лісовим розсадником.
Відтак з’ясували, що всі три методи створення лісових культур дали позитивний результат, відтак кожен зі шляхів створення має свої переваги. Якщо дивитися з економічного боку створення лісокультур, то найкраще – це створення лісокультур шляхом посіву жолудя, адже однорічні сіянці створюються на лісовому розсаднику, відтак цілий рік за ними потрібно доглядати, а потім транспортувати на лісову ділянку і вже потім висаджувати у відкритий ґрунт – на постійне місце проживання майбутньої діброви. А це і кошти, і час. Із закритою кореневою системою отримують ще дорожчі сіянці, так як для цього необхідно відповідний субстрат та контейнери, однак суттєвою перевагою цього методу створення лісових культур є незалежність від періоду створення лісових культур – протягом всього вегетаційного періоду – від весни до осені, зокрема, в Гусятинському лісництві лісові культури дуба звичайного з закритою кореневою системою створювали у липні поточного року, чого не можна собі дозволити, маючи в наявності, наприклад, лише однорічні сіянці. Однорічними ж сіянцями добре створювати майбутні діброви навесні, коли є достатньо вологи в ґрунті, зокрема, під час весняної лісокультурної кампанії.
Водночас безперечно найкращим методом створення лісових культур дуба звичайного, на думку чортківських лісівників, є посів жолудем. Адже це не лише економічно вигідно для підприємства, а й гарантія того, що дубки, створені саме таким методом, стануть у майбутньому якісним, здоровим дубовим насадженням.