У Буданівському лісництві гасили пожежу

Автор:  За інформацією прес-служби ДП "Тернопільський лісгосп"
04.05.2018 18:25
Загальні новини
Відбулися спільні тактичні тренування лісової охорони й еменесників з гасіння умовної лісової пожежі на території Буданівського лісництва
Сьогодні, 4 травня, в державному підприємстві «Тернопільське лісове господарство» на території лісового масиву Буданівського лісництва проведено масштабне комплексне практичне тренування за участю працівників Микулинецького, Теребовлянського, Буданівського лісництв та спеціалізованих служб цивільного захисту з питань організації управління та дій сил у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пожежами в екосистемі.
З настанням потепління розпочався пожежонебезпечний період. Це той час року, коли особливо страждають природні екосистеми.
Спекотна погода зазвичай сприяє дуже легкому займанню сухої рослинності, навіть невеликий недопалок може спричинити пожежу велетенських масштабів, не кажучи вже про необережність громадян та недотримання правил пожежної безпеки в лісах.
Метою такого заходу є перевірка готовності до дій за призначенням усіх служб взаємодії під час ліквідації надзвичайної ситуації у лісових масивах, а також обмін досвідом у галузі забезпечення пожежної безпеки у лісогосподарських підприємствах.
Саме таку ситуацію змоделювали працівники лісгоспу та ДПРЧ-12 Управління ДСНС України у Тернопільській області. 
Далі тренування перейшли у практичну фазу, яка відбувалася в кілька етапів. За тактичним задумом, унаслідок необережного поводження з вогнем відпочивальників на території лісового масиву виникла низова пожежа кущових насаджень та трави. Виникла реальна загроза подальшого поширення вогню лісом. Спершу до ліквідації приступають добровільні пожежні дружини та лісівники, які зупиняють низову пожежу. Далі у бій вступають пожежно-рятувальні підрозділи на автоцистернах, які за допомогою техніки долають пожежу.
Під час ліквідації пожежі за задумом були і постраждалі, тут свою роботу продемонстрували і бригади швидкої медичної допомоги, які своєчасно прибули на місце і надали невідкладну медичну допомогу.
За короткий час пожежу було локалізовано, а згодом і ліквідовано.