У Більче-Золотецькому лісництві місцеві школярі й працівники тергромади створювали нові ліси

Автор:  Прес-служба ДП «Чортківський лісгосп»
04.04.2019 11:56
Загальні новини
Акція Держлісагентства «Майбутнє лісу в твоїх руках» завітала в Більче-Золотецьке лісництво державного підприємства «Чортківське лісове господарство».
Тут, за активної участі школярів Більче-Золотецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та працівників сільської об’єднаної територіальної громади, створили 2 гектари нових лісів.
Ліси створювали на переданій малопродуктивній землі дворічними сіянцями сосни австрійської.
–    Цьогорічне гасло Міжнародного дня лісів, який дав старт акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», – «Ліс та освіта», відтак наше підприємство залучає якомога більше учнівської і студентської молоді, – говорить інженер лісових культур державного підприємства «Чортківське лісове господарство» Василь Горбуль. – У кожному з лісництв така акція вже відбулася. Деякі лісництва (Улашківське лісництво) цьогоріч провели по кілька акцій. Учасниками є учні місцевих шкіл, так і вихованці учнівських лісництв, студенти. Разом із тим, залучаємо й дорослих учасників – представників органів місцевого самоврядування, районної влади, громадян, які мають бажання долучитися та посадити своє дерево.
–    Під час акції пояснюємо учасникам важливість всіх лісогосподарських заходів. Корисність лісу для людини не лише з екологічної, естетичної, а й виробничої точки зору. Як кажуть у народі, людина починає своє життя з дерева і ним же завершує своє буття на землі, – резюмує директор ДП «Чортківський лісгосп» Василь Фреяк.
З точки зору корисливості проведення акції можна стверджувати одне, якого б віку не були її учасники, вони однаково реагують на виконання спільного завдання – посадки сіянця чи саджанця, потребуючи ствердливого «відмінно» з боку лісівників щодо правильної техніки висадження тієї чи іншої лісової культури. Під час акції трапляється багато учасників, які в своєму житті не садили дерев узагалі і незважаючи на свій вік так само, як малеча, реагують на своє перше в житті посаджене дерево. Тож ця акція потрібна не лише лісівникам, а й в першу чергу її учасникам, бо в спільній благородній справі народжується неповторна атмосфера спільного здійснення добра не для себе, не для лісівників, а для майбутнього нашого спільного дому.