Тернопільський лісгосп інформує щодо проведення полювання в мисливському сезоні 2018-2019 років

Автор:  Прес-служба ДП "Тернопільський лісгосп"
31.10.2018 16:11
Загальні новини
Відповідно до наказу № 48 від 10 липня 2018 року державне підприємство «Тернопільське лісове господарство» інформує щодо проведення полювання в мисливському сезоні 2018-2019 років на території мисливських угідь підприємства.
Колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин дозволено з 03 листопада 2018 року по 30 грудня 2018 року.
Полювання на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, – з 05 січня 2019 року до 27 січня 2019 року.
На хутрових тварин – з 11 листопада 2018 року по 20 січня 2019 року. 
На лисицю та інших хижих тварин – з 09 лютого 2019 року по 24 лютого 2019 року в польових угіддях по разових відстрільних картках бригадам мисливців в присутності працівника державної лісової охорони. 
Звертаємо Вашу увагу, що днями полювання є:
- на парнокопитних – субота й неділя;
- на зайця-русака і лисицю, в польових угіддях, - неділя: 11, 18, 25 листопада; 02, 09, 16, 23, 30 грудня 2018 року; 13, 20 січня 2019 року. 
У лісових угіддях полювання на зайця-русака заборонено.
- на лисицю та інших хижих тварин – субота й неділя: 09, 10, 16, 17, 23, 24 лютого 2019 року.
Денною нормою відстрілу зайця-русака одним мисливцем за один день полювання – один заєць. Норма відстрілу лисиці не лімітована. 
Полювання на зайця-русака та лисицю проводиться за відстрільними картками зі вказанням дати полювання, що видаються лісгоспом та лісництвами, згідно з порядком видачі відстрільних карток, у межах встановленої пропускної спроможності мисливських угідь. 
Полювання на диких парнокопитних тварин проводиться відповідно до ліміту використання диких парнокопитних тварин в мисливському сезоні 2018-2019 років в мисливських угіддях ДП «Тернопільський лісгосп», «Положення про правила проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 №549 і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1211/19949.
Відстріл вовків, лисиць здійснюються мисливцями за наявності ліцензії або відстрільної картки під час полювання на інші види мисливських тварин.
До полювання допускаються лише ті мисливці, які мають посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на відповідний мисливський сезон та інші необхідні документи на право полювання, передбачені ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».
Категорично забороняється:
- полювання у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду відповідно до вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України» із внесеними змінами та доповненнями, на відтворювальних ділянках, всіх інших заборонених територіях, передбачених чинним законодавством;
- полювати без належного на те дозволу, а саме: без документів (посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю; паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання у поточному році у разі їх використання під час полювання; полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму; 
- полювання у заборонений час, а саме: у не дозволені для полювання строки на відповідні види тварин; у темний період доби; 
- транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування;
- допускання собак у мисливські угіддя без нагляду;
- полювання на заборонених для добування тварин;
- самовільне привласнення знайдених в угіддях загиблих тварин або їх частин, руйнування, нищення або псування штучних гніздищ, солонців, годівниць для звірів і птахів, посівів кормових рослин, вказівних знаків, відповідних вивісок та інших атрибутів мисливського господарства. 
У всьому, що не передбачено даним наказом, керуватись Законом України «Про мисливське господарство та полювання» із прийнятими змінами та доповненнями, Положенням «Про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1211/19949 та іншими нормативними актами.
Відповідно до наказу №78 від 31 жовтня 2018 року підприємством встановлено таку вартість полювання на парнокопитних тварин:
- на кабана - 3600 (три тисячі шістсот) грн.;
- на козулю - 2250 (дві тисячі двісті п’ятдесят) грн. 
Вартість відстрільних карток на добування хутрових звірів:
- на зайця-русака разова – 102 (сто дві) грн.;
- на зайця-русака сезонна – 804 (вісімсот чотири) грн.;
- на лисицю – 72 (сімдесят дві) грн.