Тернопільське лісництво може здивувати найвибагливіших покупців

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
31.05.2019 15:28
Загальні новини
Тернопільське лісництво державного підприємства «Тернопільське лісове господарство» розташоване найближче від обласного центру – у селі Петриків, відтак тут зосереджено один із найбільших розсадників із вирощування декоративного садивного матеріалу лісогосподарського підприємства. 
Частими гостями лісництва є не лише місцеві мешканці, а й з обласного центру, відтак щороку лісництво розширює межі декоративного розсадника, збільшуючи асортимент різноманітних декоративних новинок. До слова, минулоріч лісництво розширило розсадник до 2,2 гектарів. Враховуючи обсяг робіт на розсаднику, для полегшення доглядів за саджанцями у шкільних відділеннях придбано мотофрезу.
Канадська ялина коніка – природний топіар для ледачих
–  Покупці часто цікавляться хвойними видами, серед них і канадські ялини коніка – для створення ландшафтних гірок, вони ростуть дуже повільно, відтак це ідеальні мешканки відповідних ландшафтних рокарій, – каже лісничий Тернопільського лісництва Павло Качуряк. – Водночас саджанці ялини канадської не дуже вибагливі в догляді, не потрібно формувати крону – такий собі природний топіар у вигляді конуса для ледачих (сміється. – Прим. ред.), тож і не потребують до себе великої уваги. Річний приріст хвойної красуні – 6-10 сантиметрів у висоту та 3-5 сантиметрів – у ширину.
Разом із тим, працівники лісництва завжди слідкують за новинками декоративних, які досягають піку популярності, відтак ті, на яких є особливий попит, придбавають, живцюють, а укорінені живці закладають у шкільні відділення на дорощування. 
Туї смарагд – на піку популярності. Водночас найбільше реалізували самшиту
– Наразі на піку популярності перебувають саджанці туї смарагд. Водночас найбільше цьогоріч підприємством реалізовано самшиту вічнозеленого, – розповідає головний лісничий ДП «Тернопільський лісгосп» Тарас Криса. – До речі, частими гостями наших розсадників є представники сільських рад, ОТГ, школи, які купують декоративні саджанці для облагородження своїх територій. От нещодавно одна з ОТГ придбала для озеленення партію ялин колючих ф. голуба. Популярними є також різні види кущових, у яких період цвітіння є тривалим. Зокрема, спірея, яка вирізняється різними видами й сортами.
Тернопільський лісгосп заклав живців декоративних порід найбільше
У школах розсадника Тернопільського лісництва вирощують 21 тисячу саджанців, асортимент яких становить 38 порід. У тепличному господарстві укорінено 21 тис. шт. живців, із асортиментом 23 порід. 
До речі, за підсумками технічного приймання лісових культур, яке проводили спеціалісти обласного управління, Тернопільське лісове господарство зайняло перше місце за кількістю живцювання декоративних порід. Як поінформував головний лісничий ДП «Тернопільський лісгосп» Тарас Криса, підрозділи лісогосподарських підприємств цьогоріч заклали 62 тисячі штук живців декоративних порід, 25 тисяч із них – Тернопільське, 20 тисяч – Мшанецьке лісництва. В шкільні відділення закладено 43 тисячі укорінених живців. 
Від початку року лісогосподарським підприємством реалізовано декоративного посадматеріалу на суму 43 тисячі гривень.