Своє професійне свято лісівники Тернопільщини відсвяткували прощею в Марійському духовному центрі

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
14.09.2017 03:00
         Напередодні свого професійного дня – Дня працівника лісового господарства, лісівники Тернопілля вирушили у свою першу професійну прощу до одного з двадцяти найбільших паломницьких центрів Європи – Марійського духовного центру «Зарваниця».

        Задум щодо святкування професійного лісівничого дня саме у Зарваниці назрівав давно. І цьогоріч його вдалося втілити в життя. Та й ситуація в державі до цього давно спонукала. Тож помолитися за долю України, за лісову галузь до чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері та попрохати в Неї заступництва виявили всі працівники лісового господарства – теперішні й колишні. Всі ті, хто любить й уболіває за долю лісу, за його теперішнє і майбутнє.

        Головною подією дня стало освячення хоругви Архиєпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василієм Семенюком, який очолив Божественну Літургію для паломників. Після Богослужіння Митрополит Василій поблагословив працівників лісового господарства та побажав плідної праці на благо українського народу, а також подякував за сумлінну роботу та зазначив, що завдяки старанням працівників лісового господарства вдалося озеленити Марійський духовний центр.

         А в конференц-залі духовного центру відбулося нагородження працівників лісового господарства краю, на яке завітали голова Тернопільської обласної держадміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, заступник голови ОДА – керівник апарату, куратор лісового господарства Ігор Вонс та голова Теребовлянської райдержадміністрації Юрій Ништа.

      Представники різних рівнів влади вітали лісівників із нагоди професійного дня та вручили нагороди. В бік працівників лісового господарства сказано багато щирих побажань та напутніх слів.

        «Область зацікавлена у тому, щоб максимально відродити ліси. Ми маємо розуміти, що це те багатство, яке формує нашу економіку і дає роботу тисячам працівників. Тому сьогодні нашим пріоритетом є максимальне збільшення доданої вартості в області, щоб люди мали можливість працювати тут і створювати на місцях людські блага. Мені приємно, що цьогорічні показники сплати податків зросли у порівнянні з минулим – 34 мільйонів гривень. Це говорить про те, що зросли показники доходів і в нашому лісовому агентстві з’явився хороший менеджмент, а також люди, котрі працюють чесно і розуміють, що треба думати про державу і колектив», – звернувся до присутніх голова облдержадміністрації Степан Барна.

        Очільник облдержадміністрації подякував працівникам лісового господарства за віддану працю, озеленення області та за підтримку армії, родин поранених і загиблих, яку вони повсякчас надають: «Ви не чужі до теми війни на Сході України, допомагаєте при різних обставинах. Тому прошу і надалі продовжувати таку політику, адже на сьогодні найціннішими для нас є наша земля і свобода. Втрата нашої незалежності призведе до втрати наших можливостей. Закликаю вас бути рупорами державотворення в області, прикладом державництва та економічного зростання».

         Про те, що збереження лісів нашої області – це спільний обов’язок, наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. «Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Разом із тим, переконаний: турбота та збереження цього природного національного скарбу – наш спільний обов’язок, а не лише професійний обов’язок лісового господарства».

         «Лісове господарство це не лише вирубка лісів, а й їх садіння й охорона», – наголосив заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Вонс. За його словами, працівники вкладають багато зусиль, щоб створити і виростити ліс. «Сьогодні підприємства шукають шляхи для розвитку та вкладають кошти. Я переконаний, що спільними зусиллями ми розвиватимемо галузь, адже перспектива існує і лісові господарства підтримують багато соціальних проектів», – зазначив куратор лісового господарства області.

        З вітальним словом звернувся до лісівників й очільник Теребовлянського району Юрій Ништа. «Прийміть слова щирої вдячності і пошани за Вашу працю, за все те, що Ви робите для добробуту нинішнього і майбутніх поколінь».

        Грамотами й подяками Марійського духовного центру «Зарваниця», Тернопільської облдержадміністрації, обласної ради, Держлісагентства України, Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства відзначено 104 працівники, а лісничий Теребовлянського лісництва ДП «Тернопільський лісгосп» Ігор Невідомий, у якого за плечима більш, як 30-річний стаж роботи на лісівничій ниві, відзначений Президентом України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції».

         Завершив зустріч вітальними словами начальник управління Олег Яремко. 

       – Шановні лісівники, приємно те, що ми цьогоріч зібралися на професійну прощу, прийшли помолитися Богу й подякувати за рік, що минув та за рік прийдешній. І попрохали Його, аби Він дарував нам мир і спокій, нашій державі і лісовому господарству. 

Приємно зазначити, що лісівничий рік ми розпочали з розроблення Програми розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017-2021 роки, виконавцями якої є всі постійні лісокористувачі області, і яку прийнято у травні цього року. І ми над нею уже працюємо. Програма передбачає посадку нових лісів на площі 500 гектарів. Та ми не зупинятимемося на цьому, шукаючи змогу чим більш заліснити нашу область. Так, зусиллями працівників лісових господарств на сьогодні ми маємо таких земель уже 1750 гектарів. І якщо цьогоріч ми посадили 55 гектарів нових лісів, то в наступному ми плануємо значно збільшити площі під лісорозведення. Крім того, ми дбаємо й про якість створення нових лісів, запровадивши європейську систему лісорозсадництва. Задля цього у Чортківському лісовому господарстві зведено сучасний комплекс, у якому вирощується якісний садивний матеріал із закритою кореневою системою. Це дасть змогу висаджувати посадковий матеріал протягом усього вегетаційного періоду. Хочу висловити вдячність усім лісівничим колективам за щоденну нелегку, але таку важливу для області, для всієї країни, працю, яку, можливо, сьогодні ніхто не зможе побачити, та вона буде відчутною за десятиліття, коли наша область зашумить, забуяє зеленню нових лісів.

Щиро вітаю всіх, хто тут і прошу передати вітання всім лісівничим колективам із Днем працівника лісу. Бажаю, Вам міцного здоров’я, бути багатими духовно й матеріально, багатими на сім’ю, на родини, на вірних друзів. Благополуччя і Божого благословення Вам і Вашим родинам.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ