Студенти факультету геоекології Тернопільського педуніверситету садили плантацію кедрів в Улашківському лісництві

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
02.04.2019 11:11
Загальні новини
1 квітня в Улашківське лісництво Чортківського держлісгоспу завітали студенти І, ІІ та ІV курсів факультету геоекології Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка.
Під проводом викладачки кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін університету Світлани Новіцької, аспіранта цієї ж кафедри, керівника філії НЕЦУ Ігоря Кузика та керівника ГО «Екоальянс» Олександра Філя, за наставництва першого заступника начальника обласного управління Івана Приймачука, головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління Надії Козацької, директора ДП «Чортківський лісгосп» Василя Фреяка, інженера лісових культур підприємства Василя Горбуля та лісничого Улашківського лісництва Олега Шевчука, в рамках всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», відбулася посадка плантації кедра корейського.
Всього висадили 300 сіянців.
–    Подія знакова, адже більше 20 років назад, у шкільне відділення дендроколекції Улашківського лісництва висаджено кілька видів кедрів – корейського, європейського і сибірського. Всі вони непогано почуваються в нових для них умовах зростання, за тисячі кілометрів від свого природного ареалу, та вже вступили в стадію плодоношення, – говорить головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління Надія Козацька.
Тож студенти мали нагоду подивитись, як виглядатиме посаджена їхніми руками плантація через два десятки років. Крім того, майбутні геоекологи мали змогу побачити безліч інших видів хвойних, а також різноманітних листяних порід дерев і чагарників. Всього дендроколекція налічує майже 200 видів хвойних і листяних порід, а її площа сягає 4 гектарів. Щороку працівники лісництва поповнюють дендроколекцію якоюсь новою, дивакуватою для Тернопільщини породою, стежать за тим, як вона розвивається на новому місці.
А також послухати багато цікавого від лісничого Улашківського лісництва Олега Шевчука.
–    Звичайно, не всі породи приживаються. Та це нас не зупиняє і ми далі експериментуємо, оновлюємо колекцію, шукаємо нові породи, висаджуємо і спостерігаємо, – звернувся до студентів-геоекологів заслужений лісівник України, лісничий Улашківського лісництва Олег Шевчук.
–    Метою створення даної колекції є породне збагачення лісів нашої області, – продовжила Надія Козацька. – І хоча на початку її мета була суто декоративна, більше для естетичного вигляду, одночасно ми почали вводили й лісові породи, спостерігаючи, як вони будуть поводитися на нашій території в умовах, де вони не ростуть ні в природі, ні на плантаціях. Тож 2006 року закладено 112 видів. Від такої кількості закладених видів геть дух перехоплювало. Адже не потрібно дендрологію вчити зі сторінок посібника, а відвідати Улашківське лісництво та побачити все на власні очі. Краще раз побачити, – резюмує головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління.
На завершення теплої зустрічі керівник ГО «Екоальянс» Олександр Філь і викладачка кадефри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін університету Світлана Новіцька висадили три саджанці кедра європейського, поповнивши дендроколекцію Улашківського лісництва.
Олег Шевчук подякував студентству за допомогу, запропонувавши взяти шефство над створеною ними кедровою плантацією, на що як студенти, так і їхні викладачі радо погодились. А ще зазначив, що для нього цей день є двічі знаковим, бо рівно 38 років назад він ступив на професійну лісівничу стежину.