Спалювання сухої рослинності та її залишків – причина виникнення пожеж

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
18.07.2019 10:06
Загальні новини
   Лише один відсоток пожеж у природному середовищі виникає внаслідок прямих ударів блискавки, самозаймистість торфу, вугілля… Решта 99 відсотків пожеж - внаслідок людської необережності та недбалості.
   З настанням потепління розпочинається справжній бум – спалюється бур’ян, очерет на болотах, сухе листя та трава і поживні рештки, це часто призводить до пожеж у лісових масива. Багато хто робить це свідомо, думаючи, що спалювання трави корисне. А от і ні! Суха трава – не сміття, а безцінний продукт харчування, житло, притулок, створений самою природою. 
   Незважаючи на численні перестороги, люди  продовжують проводити такі «прибирання», тим самим отруюючи повітря десятками найрізноманітніших хімічних сполук. Вони накопичуються в організмі людей, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових (у тому числі й онкологічних) захворювань.
   Кожен такий підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.
   Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості ґрунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту.
   Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві та на поверхні ґрунту: зайці, їжаки, плазуни, земноводні та усі інші мешканці землі. Хтось згорає, інші – задихається від диму. Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, лялечки, а також сонечка, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту.
   Дуже часто вогонь виходить з-під контролю, що призводить до займання житлового і лісового господарства. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.
   Вкотре подумайте та відмовитися від практики спалювання сухої трави та інших рослинних залишків, адже такі порушення вимог пожежної безпеки можуть стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків. Давайте пам'ятати, що природа потребує нашого захисту і бережного ставлення до неї.