Спалювання листя – шкода довкіллю!

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
21.10.2019 14:37
Загальні новини
Для багатьох осінь асоціюється з красивим різнобарвним листям, однак, після того, як листя опало з дерев, чимало українців беруть до рук граблі і згрібають його у кучі, які потім підпалюють.
Шановні жителі! Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства закликає  Вас утриматись від розведення багать із опалого листя, спалювання сухих залишків рослинності та сміття!
Адже це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій та призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я: стан дихальних шляхів, астматичні захворювання, захворювання щитовидної залози та інше.
Нагадуємо, що СПАЛЕННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ ТА ПЕРЕДБАЧАЄ АДМІНІСТРАТИВНУ ТА КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ з відповідним накладенням штрафів.
Відповідаючи на питання: «А ЩО Ж ТРЕБА РОБИТИ З ОПАЛИМ ТА ЗІБРАНИМ ЛИСТЯМ?» можна сказати, що найбільш «дружнім» у відношенні до довкілля є компостування опалого листя.
  • Якщо ви бачите, що горить суха рослинність!
Підпал має бути негайно припинений. Ми рекомендуємо негайно загасити полум’я, підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежних (101). Якщо вам вдалося виявити осіб, які НЕЗАКОННО спалюють листя і траву ви маєте право викликати поліцію, щоб порушника було притягнуто до відповідальності. 
Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!
                                                                                                   Автор: Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ