Розкладання вогнищ на території заповідника «Медобори» заборонено!

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
26.04.2016 03:00
         Природний заповідник «Медобори» нагадує, що з березня по жовтень різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, які знищують фауну і флору, споруди, а в окремих випадках і населені пункти, знижують захисні, водоохоронні та інші властивості лісу. Крім того, лісова пожежа представляє серйозну небезпеку для людей і свійських тварин.
Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Доводимо до відома всіх громадян, що на території природного заповідника «Медобори» категорично забороняється розкладання вогнищ. 
Інформуємо, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення штрафу та відшкодування збитків, завданих лісовому господарству внаслідок лісової пожежі (ст. 77 прим. 1).
Якщо ви помітили пожежу в лісі, терміново викликайте пожежних, і по можливості, починайте гасити її самостійно, використовуючи вологі гілки, ґрунт, воду та інші підручні засоби.
За інформацією ПЗ «Медобори»