Ресурс і потенціал у лісгоспах є, але потрібно постійно працювати в напрямку пошуку резервів – Олег Яремко

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
08.05.2019 15:41
Загальні новини
07 травня під керівництвом начальника обласного управління Олега Яремка відбулося засідання колегії за участі директорів, головних лісничих, головних інженерів, головних бухгалтерів, головних економістів та головних спеціалістів апарату.
На порядок денний винесено ряд важливих питань – про підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за І квартал, підсумки контрольних ревізій лісових обходів, готовність до оперативного реагування на лісові пожежі, стан кадрової і юридичної роботи, ефективність використання лісосировинних ресурсів і ін.
З першого питання присутніх поінформувала заступник начальника відділу лісових ресурсів та економіки Марія Псарюк. Незважаючи на складні економічні умови та законодавчі нововведення щодо податку на землю, збільшення рентної плати на 50% та сплати частини чистого прибутку в розмірі 90 відсотків, а також відсутності фінансування з держбюджету, лісогосподарські підприємства вийшли з прибутком, виконавши планові завдання щодо фінансових показників першого кварталу. Як зазначила доповідач, за підсумками чотирьох місяців лісогосподарським підприємствам вдалося збільшити реалізацію до відповідного періоду минулого року.
Планові завдання з заготівлі деревини виконано всіма лісгоспами (138%). Від усіх видів рубок заготовлено 60,2 тис кбм деревини, у тому числі від рубок головного користування – 39,8 тис. кбм. Крім того, виконано всі заплановані заходи з формування і оздоровлення лісів.
Фінансові вкладення на ведення лісового господарства зросли, порівняно з аналогічним періодом минулого року, на мільйон гривень і становлять 18,6 мільйонів гривень. 
На збереження природно-заповідного фонду спрямовано 2,5 мільйонів гривень бюджетних коштів по природному заповіднику «Медобори».
Збільшилися фінансові вкладення на 1 гектар лісового фонду і становлять 126 гривень, реалізація на 1 гектар становить 429 гривень.
У першому кварталі лісівникам вдалося суттєво перевиконати плани (293%) з садіння і висівання лісу, враховуючи сприятливі погодні умови, лісогосподарські підприємства уже в березні виконали 37 відсотків завдання всієї весни. Обсяги створення лісів становили 170 гектарів, у тому числі 43 гектари лісорозведення, що становить 215% до плану. Здійснено доповнення лісових культур на площі 180 гектарів (113%). Заготовлено 100 кілограм насіння (147%), у т.ч. 42 кг сосни та 29 кг ялини.
Належно здійснювалася охорона державного мисливського та лісового фонду від браконьєрства. Так, за І квартал складено 14 протоколів на порушників правил полювання на суму 2,7 тисяч гривень. 
Лісовою охороною державних лісогосподарських підприємств під час проведення рейдів виявлено 26,4 кбм самовільно зрубаної деревини. 2 справи передано в Нацполіцію. За неналежну охорону лісового фонду 2 осіб лісової охорони притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Виготовлено правовстановлюючих документів на землю на площу 1367 гектарів. Всього ж речових прав на землю отримано на 20% лісового фонду і становить 31699 гектарів.
Обсяг реалізації продукції без ПДВ становить 63,5 млн грн. Спостерігався спад експорту – на 25,8% і за І квартал поточного року становив 9,3%.
Середньомісячна заробітна плата по управлінні становить 9399 гривень (7%). 
Заборгованості та недоїмки перед бюджетом підприємства не мають. Сплачено податків за звітний період у сумі 21,7 млн грн (125% до І кварталу минулого року). Питома вага в сплаті податків припадає на ПДВ – 10,6 млн грн, податок із доходів громадян – 4,4 млн грн, збір за спеціальне використання лісових ресурсів – 3,9 млн грн, податку на землю – 0,9 млн грн та податку з частини чистого прибутку – 0,7 млн грн. До ЄСВ сплачено 6,4 мільйона гривень.
Під час розгляду питання стану юридичної і кадрової роботи лісогосподарських підприємств, головний спеціаліст-юрист управління Уляна Сирко детально зупинилася на роботі відповідальних служб лісогосподарських підприємств за позовно-претензійну діяльність у результаті здійснення методично-консультативної роботи, яку спеціаліст здійснювала на нещодавно. Крім того, доповідачем з даного питання було охарактеризовано стан юридичної і кадрової роботи, в тому числі організації і ведення військового обліку та діловодства.
Головний спеціаліст відділу лісових ресурсів та економіки Ігор Вітвіцький довів до присутніх інформацію щодо готовності до оперативного реагування на лісові пожежі лісогосподарськими підприємствами. Зокрема, спеціалістом під час перевірки підприємств виявлено недоліки, які керівники підприємств мають виправити в стислі строки. А це, зокрема, доукомплектування підрозділів додатковими протипожежними засобами, страхування пожежних дружин і ін. Разом із тим, враховуючи те, що за останні три роки випадків лісових пожеж не було, обласне управління відзначено на рівні агентства щодо належного здійснення роботи з попередження та протидії лісовим пожежам на території держлісфонду Тернопільщини. 
Про підсумки проведення весняних ревізій лісових обходів підприємств присутніх засідання ознайомив головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління Андрій Маланчук. 
У «різному» проаналізовано ефективність використання лісосировинних ресурсів (робота цехів переробки) за підсумками проведення перевірки в Чортківському і Тернопільському лісгоспах, яку проводив начальник відділу лісових ресурсів та економіки Юрій Кравець. Крім того, обговорено діяльність первинних профспілкових організацій лісгоспів.
На завершення засідання Олег Яремко подякував колективам за добру роботу в першому кварталі. Разом із тим, наголосив на тому, що резерви ще є, тож керівникам та головним спеціалістам потрібно скрупульозніше працювати в напрямку ефективного використання ресурсу, так і постійного пошуку для реалізації всіх можливостей у результаті злагодженої діяльності та спільного бачення успішного лісогосподарювання.