Рейдові групи з охорони лісу

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
19.02.2020 16:17
В Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства вже кілька років створені рейдові групи з недопущення розкрадання й незаконного використання лісів, дотримання чинного законодавства щодо заготівлі, реалізації та перевезення лісопродукції, охороні державного лісового та мисливського фонду і запобігання випадків браконьєрства. За півтора місяці цього року  цими рейдовими групами було проведено 82 рейди. 
З січня цього року  на виконання указів, постанов і розпоряджень про незаконний обіг деревини, обласним управлінням змінено підхід і роботу рейдових груп. А саме було узгоджено про спільні перевірки, раптові ревізії, контрольні відводи з правоохоронними органами області і громадськістю. Результати не забарилися. 
При спільній раптовій ревізії в Монастириському лісництві ДП"Бучацький лісгосп" з працівниками Служби Безпеки України, Національної поліції Тернопільської області, а також з представниками громадськості, було виявлено незаконну рубку деревини в трьох обходах лісництва загальною кубомасою 14,123 м³. Проводячи спільний рейд з представниками Служби Безпеки України в Дорогичівському лісництві цього ж лісгоспу  були виявлені сліди "чорних лісорубів", про яких вже було згадано в попередній статті.
Через кілька днів рейдовою групою спільно з працівниками поліції  і працівниками ДП "Кременецький лісгосп" в Підлісецькому лісництві виявлено зрубану деревину і затримано на гарячому транспорт, який перевозив цю лісопродукцію.
На цьому рейдова група не зупинилася і з північної частини області перебралися на південну в ДП"Чортківський лісгосп". При проведенні рейдовою групою огляду лісових масивів  Гермаківського лісництва виявили незаконну рубку деревини в кількості 0,9 м³, шкода якої була сплачена виявленим лісопорушником.
По всіх випадках лісопорушень лісовою охороною і держлісгоспами матеріали були направлені у правоохоронні органи, а також прийняті міри адміністративної відповідальності.
Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє про те, що ніхто не приховуватиме факти порушення лісового законодавства. Наголошуємо, лісівники навпаки співпрацюють з правоохоронними органами у напрямку, щоб порушники були притягнуті до відповідальності згідно закону, а громадськість просимо повідомити про випадки зловживань в лісах Тернопільщини, для швидкого реагування лісовою охороною  і правоохоронними органами.
Також обласне управління повідомляє про те, що на цьому робота рейдових бригад активно продовжується.
                                                                                                 Автор: Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ