Про зимовий облік мисливсьої фауни у ДП «Тернопільський лісгосп»

Автор:  Прес-служба ДП"Тернопільський лісгосп"
03.02.2020 09:11
Загальні новини
На території мисливських угідь ДП «Тернопільське лісове господарство» завершено проведення зимового обліку мисливської фауни. Такий облік є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно.
В результаті обліку відбувається визначення видового складу, встановлюються місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельність у різних угіддях тощо.
За результатами таксації оцінюється та планується діяльність, визначаються норми добування на наступний мисливський сезон, за потреби, приймаються рішення щодо необхідності часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин.
Варто зазначити, що облік проводився по основних видах мисливських тварин (лось, олень благородний, олень плямистий, кабан дикий, козуля європейська, заєць-русак) відповідно за наступними методами:
  •  метод шумового прогону (нагону) на частині території (пробних ділянках);
  •  облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень;
  • методом картування слідів шляхом об’їзду угідь на автотранспорті
  •  анкетно-опитовим методом.
Особлива увага звертається на відповідність фактичної чисельності, визначеної матеріалами мисливського впорядкування. Під час обліку проводився також аналіз наявних біотехнічних споруд для зимової підгодівлі диких тварин (оленя, кабана та козулі). Аналіз зібраної інформації свідчить, що біотехнічні споруди у обстежених господарствах облаштовані в повному обсязі і заповнені відповідними кормами (сіном, коренеплодами, різного роду зерновими).
В результаті проведеного обліку нараховано:
  • 713 копитних : 30 оленів плямистих, 113 кабанів, 570 козуль;
  • 2398 хутрових: 180 бурсуків, 505 білок, 1356 зайців, 71 лисиць, 205 куниць лісових, 53 тхорів лісових, 26 ондатр, 1 видра та 1 вовк;
  • Птахів : 192 куріпки сірі.      

                                                                          За інформацією прес-служби ДП "Тернопільський лісгосп"