Про співпрацю з громадськістю і ЗМІ, правову діяльність і план роботи колегії на 2019 рік говорили під час колегії обласного управління

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
06.12.2018 17:45
Загальні новини
04 грудня в обласному управлінні відбулася колегія під керівництвом начальника Олега Яремка, його першого заступника Івана Приймачука, за участю керівників лісогосподарських підприємств, відповідальних за зв’язки з громадськістю і ЗМІ та головних спеціалістів управління.
Як змінити викривлене сприйняття в суспільстві питань, що стосуються діяльності лісового господарства та висвітлення його проблем загалом у площині співпраці з громадськістю і засобами масової інформації присутні обговорили під час розгляду першого питання порядку денного – Проблемні питання в організації взаємодії з громадськістю і засобами масової інформації, з якого доповіла прес-секретар управління Марія Сабан.
Зокрема, доповідачем акцентовано на не завжди об’єктивному висвітленні тем, які стосуються лісового господарства з боку засобів масової інформації; інколи автори матеріалів дозволяють собі впадати в демагогію, робити упереджені висновки, вводячи таким чином громадськість в оману. А відповідно суб’єктивність підготовленого матеріалу породжує недостовірність поданої інформації, що не йде на користь ні лісовому господарству, ні суспільству загалом. 
У свою чергу суб’єктивізм простежувався й у висвітленні оперативної інформації, поданої різними контролюючими органами – представниками екоінспекції, управління екології; не завжди подавали повну інформацію щодо випадків перевезення деревини й затримання автотранспорту речники патрульних служб поліції, що, в свою чергу, додавало роботи прес-службі щодо з’ясування детальних обставин, адже, враховуючи те, що державні лісогосподарські підприємства єдині в області, які присутні в інформаційному просторі, вся тінь лягала на них.  
Разом із тим, відсутність достатньої кількості об’єктивної інформації про ліси й лісове господарство з вуст самих лісівників породжує інформаційний вакуум, яким користуються не лише недобросовісні медійники, а й власники газет, телевізійних каналів чи мережевих видань, у яких вони працюють, а відтак отримують чергове завдання висвітлити ту чи іншу гостру лісівничу тему через призму бачення її тими, хто має відповідний інтерес у дискредитації лісової галузі, контролює діяльність даного засобу масової інформації, а відповідно і має вплив на те, як має вона має бути подана. 
Відтак завданням відповідальних за зв’язки з громадськістю і ЗМІ є щоденний моніторинг засобів масової інформації та оперативне реагування на подібні матеріали та відповідне їх спростування. Крім того, щоденне заповнення об’єктивною інформацією на тему діяльності лісового господарства, реагування на виклики суспільства, участь в обговоренні гострих тем, подача інформації з перших вуст – це ті пріоритетні завдання, якими мають керуватися спікери в кожному лісовому господарстві. Водночас завданням прес-служб лісогосподарських підприємств є не лише інформування про діяльність лісового господарства, а й, враховуючи специфіку й безліч технічних лісівничих термінів, подання інформації в спрощеному вигляді, аби вона виглядала більш цікавішою для читача, адже, як показує практика та моніторинг відвідуваності новин на лісівничу тематику, не так легко викликати інтерес щодо їх перегляду, зацікавленістю тією чи іншою лісівничою темою пересічними читачами.
Під час доповіді було проаналізовано активність лісогосподарських підприємств у соціальних мережах, наявність власних інтернет-ресурсів та їх наповненість. Відзначено добру роботу з цього питання державного підприємства «Бучацьке лісове господарство» та природного заповідника «Медобори». 
Також обговорено заходи зі співпраці лісогосподарських підприємств з громадськістю протягом січня-листопада, зокрема, акції, організовані протягом року, які пропагують діяльність лісового господарства, залучення якомога більшої кількості громадськості, а також робота з налагодження тісних зв’язків з представниками засобів масової інформації, зокрема, проведення прес-турів, надання інтерв’ю, матеріалів і ін. Окремо зупинилися на роботі еколого-просвітницької діяльності учнівської молоді, яка викликала найбільше дискусій у залі. Зокрема, у світлі роботи шкільних лісництв, організації їхньої роботи, активного запровадження лісової педагогіки та активізації профорієнтаційної роботи з викладачами учнівських лісництв. 
На сьогодні в управлінні діє 14 шкільних лісівничих об’єднань, в яких навчається 284 учні. Найактивніші з них – це Вікнянське та Калагарівське шкільні лісництва природного заповідника «Медобори» та Сосулівське шкільне лісництво державного підприємства «Чортківське лісове господарство», яке цьогоріч взяло участь у Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв та отримало 3 місце у номінації «Лісовідновлення та лісорозведення» за захист науково-дослідної роботи на тему «Вплив освітлення і вологості на ріст і розвиток дуба звичайного».
До слова, наступного тижня планується зустріч керівників лісогосподарських підприємств та головних лісничих, які відповідають за дану ділянку роботи, з представниками Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Відповідно буде обговорено тему співпраці та можливості заохочення більшої кількості учнівської молоді до навчання в шкільних лісництвах. 
Про стан ведення правової роботи на підприємствах управління присутніх поінформувала головний спеціаліст-юрист управління Уляна Сирко, яка зазначила, що в штатних розписах державних лісогосподарських підприємств, за винятком природного заповідника «Медобори», не передбачено посади юрисконсульта. Відтак усіма лісогосподарськими підприємствами укладено договори про надання правової допомоги. 
Лісогосподарськими підприємствами активізовано претензійну роботу. Зокрема, з січня по листопад подано 37 претензій на загальну суму 377239 грн. 
Разом із тим, за дорученням Держлісагентства, з березня управління здійснює збір й узагальнення інформації щодо стану розгляду судових справ, в яких стороною чи третьою особою виступають лісогосподарські підприємства. Проаналізувавши інформацію, доповідачем зазначено наступне: лісогосподарські підприємства виступали стороною у 25 справах, із них позивачем у 6 справах, відповідачем у 18, по 1 – третьою стороною. По 14 справах триває розгляд. По 7 справах прийнято остаточне рішення, з яких 4 справи програно, 3 – вирішено на користь лісогосподарських підприємств.
З орієнтовним планом засідань колегії обласного управління лісового та мисливського господарства 2019 року присутніх ознайомив інженер лісового господарства, секретар колегії управління Юрій Лісовий. Як зазначив доповідач, план засідань колегії розроблено відповідно до плану колегій Держлісагентства України, з урахуванням особливостей і уточнення необхідності по управлінні.
У «різному» присутні колегії обговорили завдання поточного місяця. Перший заступник начальника управління Іван Приймачук наголосив на виконанні ст. 48 Лісового кодексу України, відтак у другій декаді грудня в управлінні планується спільна нарада з представниками лісовпорядної експедиції, екології та головними лісничими лісогосподарських підприємств щодо проведення в лісогосподарських підприємствах базового лісовпорядкування. 
Крім того, 18-19 грудня на базі Укрцентркадриліс розпочинаються семінари-навчання за новою системою стандартизації для головних інженерів управління та лісогосподарських підприємств.
На колегії обговорили також питання виготовлення правовстановлюючих документів на землі держлісфонду та прийняті землі під лісорозведення, виділення коштів з обласного бюджету на фінансування даних робіт. Також зупинилися на нещодавньому прийнятті законів, які стосуються діяльності лісового господарства в площині збільшення додаткового податкового навантаження на лісогосподарські підприємства.
 Як зазначив начальник управління Олег Яремко, враховуючи те, що з нового року на лісогосподарські підприємства ляже додатковий тягар, лісовим господарствам нічого не залишається, як економити на витратах. Тож в світлі цього в управлінні буде створено робочу групу зі спеціалістів управління, які аналізуватимуть наявні ресурси лісогосподарських підприємств та витрати. Зокрема, об’ємні, вартісні, штатні розписи, укладені угоди та матеріальні витрати на заготівлі, транспорт й енергоносії. Попередньо даний аналіз здійснено по ДП «Бучацький лісгосп».
На завершення Олег Яремко побажав присутнім плідної праці, зазначивши, що часу залишилося обмаль, відтак потрібно спрямувати всі зусилля, аби завершити поточний рік із результативними показниками.