Про пошук земель під нові ліси, виготовлення правовстановлюючих документів на них, весняну лісокультурну кампанію та виконання поточних завдань квітня говорили на нараді облуправління

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
24.04.2017 03:00
        20 квітня, під керівництвом начальника Олега Яремка та т.в.о. першого заступника начальника Любомира Нички, в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича нарада, на якій обговорили виконання весняної лісокультурної кампанії, стану готовності правовстановлюючих документів на нові землі та виконання поточних завдань за квітень. Участь у нараді взяли керівники, головні лісничі, головні інженери та головні спеціалісти відділів апарату управління.

        Із першого питання доповіла головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів Тернопільського ОУЛМГ Надія Козацька, яка поінформувала, що станом на сьогодні лісокультурну кампанію на Тернопільщині завершено. Водночас лісовим господарствам потрібно звернути особливу увагу на недовиконання завдань із доповнень лісозахисних насаджень і насаджень лісового фонду (Тернопільський і Кременецький; Чортківський лісгоспи) та вирощування (живцювання) декоративних порід (всі лісові господарства), враховуючи те, що на це залишилися короткі терміни, так як прогноз обіцяє встановлення теплої й сухої погоди. Так, обсяги лісовідновлення по облуправлінні становлять 474 гектарів, нові ліси створено на 55 гектарах, що становить 100 відсотків до завдання весни.

        Низьким залишається відсоток виготовлення підприємствами правовстановлюючих документів на нові землі. Винятком є ДП «Бережанський лісгосп». Як повідомив керівник державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство» Олександр Левчук, підприємство має всі правовстановлюючі документи на нові землі, а це 620 гектарів. Крім того, виготовлено документи та цьогоріч здійснено садіння нових лісів на 12 гектарах. Разом із тим, активно розпочато роботу з присвоєння кадастрових номерів землям держлісфонду. Так, до кінця квітня лісомисливське господарство планує заключити договір на виготовлення правовстановлюючих документів на 2300 гектарів лісових земель. Тож, враховуючи це, за квартал буде завершено роботу та виконано планові обсяги виробничо-фінансового плану з виготовлення правовстановлюючих документів на лісові землі цьогоріч.

        Про поточний стан виконання завдань у квітні звітували головні лісничі та головні інженери підприємств. Зокрема, зупинилися на виконанні завдань із заготівлі, переробки та відвантаження деревини. Крім того, кожне з підприємств повинно надати акти освічень лісових ділянок, на яких здійснювалась заготівля деревини цьогоріч та виконання сортиментного плану по кожній із них.

        На завершення Олег Яремко поінформував, що Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарство є одним із семи пілотних облуправлінь, у якому будуть запроваджені електронні біржові торги необробленою деревиною. Таким чином, Держлісагентство планує боротися з перекупниками на біржових торгах деревиною, які ведуть нечесну гру та систематично зривають аукціони. Задля цього проводитимуть навчання в два етапи: для продавців (представників лісгоспів) та покупців (представників деревообробних підприємств). Відтак уже у ІІІ кварталі торгівля необробленою деревиною на Тернопільщині пройде через електронні біржові торги.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ