Про мисливське господарство та полювання

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
31.01.2020 13:20
Загальні новини
Одним із основних пріорітетів розвитку мисливського господарства на найближчі роки є відтворення, охорона та раціональне використання мисливської фауни, що передбачає вкладення значних коштів в упровадження комплексу біотехнічних заходів, боротьбу з браконьєрством та хижаками, штучне розведення тварин у напіввільних умовах з наступним випуском в угіддя, проведення якісних обліків мисливськиих тварин.
Одна з найболючіших проблем, яка стоїть перед мисливським господарством України вже кілька десятків років, – це браконьєрство. В найближчі перспективі перед мисливською галуззю стоять завдання більш глибше та досконаліше проведення реформ щодо  користування тваринним світом. Браконьєорство залишається дуже серйозною проблемою що продовжує стримувати ріст чисельності основих видів мисливських тварин.
У 2019 році на порушників правил полювання  працівники державної лісової охорони  Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства та державних лісогосподарських підприємств було складено 89  протоколів, з них стягнуто  23565 грн. Також під час  рейдів лісова охорона  виявила на стежках, де переходять звірі, варварські браконьєрські знаряддя, наприклад браконьєрські петлі 1134 шт( їх було знешкоджено). 
Працівники державної лісової охорони Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства  нагадують, що за браконьєрство українським законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Згідно зі статею 85 адміністративного кодексу «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» браконьєрам загрожує  штраф від двох до двадцяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладання штрафу на посадових осіб — від десяти до  тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Стаття 85.1 адміністративного кодексу «Виготовлення чи збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного або рослинного світу» тягне за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. Штраф у розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого доведеться сплатити  за вчинене правопорушення, передбачене статтею 90 адміністративного кодексу «Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України».
                                                                                                Автор: Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ