Працівники природного заповідника закликають усіх активно відзначити 25-ий День Землі

Автор:  За інформацією ПЗ «Медобори»
19.04.2017 03:00
        22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день покликаний об’єднати людей з усіх континентів для захисту нашого спільного дому. Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який у 1472 році запропонував призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишніх територій. Тому спершу його відзначали як День Дерева. Через 100 років у 1970 році він був перейменований у День Землі. Саме 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) школярі, студенти та їхні вчителі, викладачі провели перший національний День Землі, запропонувавши заглибитись в суть екологічних проблем та разом пошукати шляхи їх вирішення.
        Міжнародним свято було проголошено в 1990 році. День Землі на сьогодні відзначається майже у 150 країнах. В Україні його святкують з 1992 року.
        Основна мета свята – «підтримати і зберегти». Щорічно в День Землі вчені, які мають світове ім’я і визнання, збираються за круглим столом і обговорюють проблематику планети в екологічному напрямку. У багатьох країнах проходять різноманітні заходи, спрямовані на збереження водних і земних ресурсів, і інших дарів природи. Цього дня кожен мешканець Землі може зробити свій маленький внесок у справу захисту нашої планети.
        В багатьох населених пунктах України на День Землі заплановані «заходи прямої дії» – прибирання територій, очищення акваторій малих річок і водойм, а також проведення ярмарків екологічних продуктів, виставок плакатів екологічної тематики, екологічних конкурсів та святкових концертів.
        Працівники природного заповідника «Медобори» звертаються до всіх небайдужих до долі Землі людей присвятити цей день захисту природи: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитись хоча б на день від автомобіля, розчистити маленький потічок. Та пропонують перелік акцій і заходів, які проводяться в День Землі: миротворчі акції; фестивалі; екологічні виставки; конференції; концерти; прибирання вулиць; марафони; садіння дерев; культурні заходи; зупинка дорожнього руху; дзвін Миру.
За інформацією ПЗ «Медобори»