Поки земля не стала товаром

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
12.09.2017 03:00

        Лісівники узаконюють лісові землі та в постійному пошуку нових під лісорозведення

        7 вересня у Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства під керівництвом начальника Олега Яремка відбулася виробнича нарада, участь у якій взяли т.в.о. першого заступника начальника Любомир Ничка, директори, головні лісничі та головні інженери підприємств.

        Розглянули два питання. Під час опрацювання першого аналізували виробничі показники за серпень й обговорювали підсумки роботи першого тижня та заплановане на поточний місяць. Доповідач із даного питання Любомир Ничка наголосив на тому, що позаду залишилося вісім місяців, відтак лісові господарства мають посилити роботу, аби вийти за підсумками трьох кварталів із гарним фінансовим результатом. До слова, станом на 1 вересня обсяг реалізації продукції по облуправлінні, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зріс на 15% або 20 мільйонів гривень. Це середній показник, заявив начальник управління. Попереду Чортківський і Бережанський лісгоспи, які наростили обсяги на 9 та 5,4 мільйона гривень відповідно. Бучацькому, Кременецькому і Тернопільському лісовим господарствам потрібно підтягнути роботу. В першу чергу акцентовано на переробці низькосортної деревини та на виконанні договірних зобов’язань перед контрагентами. Разом із тим, Олег Яремко звернув увагу на виконавську дисципліну з боку головних інженерів підприємств.

        Друге питання – про нові ліси, з якого доповів начальник лісового відділу управління Юрій Лісовий, стосувалося не лише пошуку нових земель під їх створення, а й стану роботи з пошуку самосійних лісів та приєднання їх до держлісфонду, а відтак і розгляду клопотань підприємств в органах самоврядування щодо цього та головного етапу – виготовлення правовстановлюючих документів на землю. «Підприємства мають оперативно здійснювати роботи з пошуку земель під нові ліси, і це завдання першочергово головних лісничих. Результат дасть про себе знати в наступні роки», – резюмував начальник управління.

        А далі Юрій Лісовий поінформував, що всього по облуправлінні станом на 1 вересня самосійних і деградованих лісів підібрано 1729 гектарів.

        Наступним же кроком лісгоспів є спрямування листів-клопотань в органи місцевого самоврядування для отримання дозволів на виготовлення технічної документації на землю. Так, оперативно в цьому питанні працюють у Бережанському лісгоспі, які отримали дозволи майже на всю площу самосійних лісів (69 га) та майже на половину деградованих земель (92 га), а також Чортківський лісгосп, який отримав дозволи на виготовлення технічної документації на більш, ніж половину площ деградованих земель та на третину площ самосійних лісів. Посилити роботу з цього питання потрібно Кременецькому і Бучацькому лісгоспам. Тернопільським лісгоспом надіслано клопотання на всі площі, наразі у підприємстві очікують на відповіді стосовно погодження даних площ.

        Разом із тим, лісові господарства працюють і над виготовленням кадастрових номерів на землі лісового фонду.

        На завершення наради Олег Яремко зобов’язав керівників підприємств взяти під особистий контроль питання щодо спрямування клопотань в органи самоврядування для отримання дозволів на виготовлення технічної документації на землю. А про результати роботи керівники мають прозвітувати уже за тиждень.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ