Питання охорони лісів від пожеж є одним із найважливіших завдань, – Христина Юшкевич

Автор:  Прес-служба Держлісагентства
17.04.2017 03:00
        Питання охорони лісів від пожеж є одним із найважливіших з усіх завдань, які сьогодні вирішуються працівниками лісогосподарських підприємств Держлісагентства і постійно стоять на порядку денному. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, 14 квітня.

        «Щорічно протягом пожежонебезпечного періоду ліси зазнають згубного впливу пожеж, які в окремих випадках розповсюджуються на великі площі і завдають значних збитків довкіллю та лісовій галузі. Особливої гостроти проблема набула в останні роки у зв’язку з аномальними погодними умовами: ранньою весною, рекордними температурами повітря, відсутністю опадів та сильними посушливими вітрами», – повідомила Христина Юшкевич.

        Вона нагадала, що у минулому році в лісах підвідомчих підприємств ліквідовано 945 лісових пожеж на площі 1101 га, в тому числі верхових на площею 141 гектар.

        Христина Юшкевич наголосила, що, незважаючи на проведену роз’яснювальну роботу серед населення, з початку 2017 року вже зареєстровано 156 лісових пожеж на площі 229 га, з них більшість – в південних та східних областях України. Це майже вдвічі більше за кількістю та втричі за площею від показників за аналогічний період минулого року.

        Т.в.о. Голови Держлісагентства повідомила, що з метою попередження лісових пожеж і мінімізації їх наслідків, лісогосподарськими підприємствами до початку пожежонебезпечного періоду 2017 року здійснено великий обсяг профілактичних протипожежних робіт, зокрема, влаштовано 11 км протипожежних розривів і бар’єрів та 4,5 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними протяжністю 19,7 тис. км.

        Також встановлено 7,3 тис. бігбордів, плакатів і аншлагів на протипожежну тематику, понад 4 тис. шлагбаумів для обмеження доступу в ліси транспортних засобів.

        Як повідомила Христина Юшкевич, державною лісовою охороною проведено 2,7 тис. рейдів, і вже виявлено та оштрафовано 60 порушників правил пожежної безпеки.

        «У галузі діє відомча пожежна охорона, основою якої є лісові пожежні станції. Її чисельність становить 4,9 тис. осіб, в тому числі постійних 1100 осіб та 7459 осіб добровільно-пожежних дружин», – зазначила Христина Юшкевич.

        Також т.в.о. Голови відомства наголосила на необхідності підвищення як адміністративної, так і кримінальної відповідальності за навмисний підпал лісів та знищення їх вогнем. «Відповідний законопроект вже розроблений. Він передбачає суттєве посилення відповідальності за порушення правил поведінки в лісі, в тому числі підпал, та незаконну вирубку. Штрафи планується збільшити мінімум у 10 разів та збільшити кримінальну відповідальність. Прошу всі зацікавлені міністерства та відомства підтримати цей законопроект», – наголосила Христина Юшкевич.

        Окрім того, вона звернула увагу на питання фінансування протипожежних заходів у лісах південних та східних областей України. На нараді зазначалося, що 13 квітня Урядовий комітет попередньо схвалив проект розпорядження про виділення коштів з резервного фонду бюджету для здійснення протипожежних заходів з охорони лісів від пожеж та оперативного гасіння лісових пожеж.

        Зазначимо, що засідання ТЕБіНС відбулося в Державній службі України з надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, а також за участю Голови ДСНС Миколи Чечоткіна, представників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, голів регіональних штабів з ТЕБіНС.

За інформацією прес-служби Держлісагентства