Пила переможця джизчить по-особливому

Автор:  Прес-служба ДП "Чортківський лісгосп"
05.06.2018 13:27
Загальні новини
Лісничий Скала-Подільського лісництва Володимир Гайовський разом із багаторазовим переможцем Обласного конкурсу звалювальників лісу на Тернопільщині Іллею Навотним взяли участь у Міжнародних змаганнях звалювальників лісу, що цими вихідними відбулися в Чернівцях.
Кубок STIHL – це традиція, започаткована компанією ТОВ «Андреас Штіль» в Україні з метою популяризації праці вальника лісу та знайомства з відомими у всьому світі змаганнями лісорубів.
Досвідчений лісоруб-конкурсант представляв місто Борщів, де базується один із офіційних магазинів фірми Штіль. Лісоруби 44 команд з України, Білорусі, Румунії демонстрували віртуозність володіння небезпечним інструментом. 
Кожна з вправ у змаганнях проводиться за чітко регламентованими правилами, затвердженими Міжнародною асоціацією чемпіонатів лісорубів. Всі дисципліни у цих змаганнях базуються на реальних операціях, які щодня виконують сучасні лісоруби під час своєї роботи: «Підготовка бензопили до роботи», «Розкряжування циліндричних колод комбінованим різом», «Розкряжування циліндричної колоди на точність», «Обрізання сучків».
Крім того, під час змагань майстри бензопил демонстрували не лише техніку виконання небезпечних робіт, а й показали як за допомогою електроінструменту й дерева можна творити справжні дива.
Як повідомив Володимир Гайовський, Ілля здобув 17-те місце. До слова, участь у подібного рівня змаганнях дає змогу не лише дізнатися щось нового для себе, а й набити руку з виконання небезпечних робіт у спортивній площині, поспілкуватися з колегами, поділитися своїм професійним досвідом й перейняти щось для себе. Зокрема, як зауважив Володимир Іванович, тут спрацьовує все. Навіть, здавалося б, такий чинник, як кріплення основної деталі бензопили, від чого залежить і вібрація під час виконання завдань, що може заважати або ж допомагає інструменту та його власнику краще його виконувати. Крім того, враховуючи те, що Ілля Навотний уже брав участь у подібних змаганнях у сусідній Польщі, багато чому можна повчитися і в його особливому підході до виконання робіт із бензопилою. Пила переможця дзижчить по-особливому. Віднайти унікальну переможну мелодію своєї бензопили ще належить майстерному фахівцеві своєї справи. На рівні області він неодноразово вже її чув. Бажаємо почути її на всеукраїнському й міжнародному рівнях.