Підгодівля тварин у Забродді

Автор:  Прес-служба ДП "Кременецький лісгосп"
30.01.2019 19:14
Загальні новини
Зима – це одна з найдивовижніших і разом з тим найсуворіших пір року. Для тваринного світу – засніжена земля, без листя дерева – це справжнє випробування, так як основний корм харчування є рослинність. Тому підгодівля диких тварин відіграє важливу роль у підтриманні чисельності їх поголів'я.
Працівники лісового господарства допомагають тваринам пережити важкий період традиційною підгодівлею взимку. Відтак зимова підгодівля диких звірів – важливий захід, який постійно здійснюється підрозділами державного підприємства «Кременецьке лісове господарство». 
Більшість осінньо-зимових кормів бідні мінеральними речовинами: солями натрію, калію, фосфору та ін. Тому під час зимового періоду диким тваринам слід викладати сіль. Для цього влаштовуються солонці, які охоче відвідують травоїдні, і завдяки яким у багатьох випадках звірі притримуються відповідних територій. Найпростіший солонець – пень. Можна для солонців використовувати старі пні, в яких лише продовбують заглиблення.
Доцільно поряд з годівницями влаштовувати солонці. Вони захищені від атмосферних опадів, сіль із них не вимивається дощем. Крім того, звірі дуже швидко звикають до тих годівниць, де є солонець.
У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Тому завдання лісівників допомогти їм перезимувати.
На фото: в урочищі "Заброддя" Підлісецького лісництва