Олег Яремко зустрівся зі студентами Тернопільського національного економічного університету

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
20.03.2019 16:51
Загальні новини
19 березня в обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася зустріч начальника Олега Яремка зі студентами ІІІ курсу факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету та їх кураторами, а також координатором проекту Україна-Норвегія, який проходить в ТНЕУ і слугує соціальним адаптером для військовослужбовців, звільнених у запас (які також були присутні в управлінні), зокрема, в площині перекваліфікації військовиків та членів їхніх сімей, які навчаються в університеті за спеціальністю «Підприємництво».
Очільник лісового господарства Тернопільщини розповів студентській молоді, яким чином професія, яку вони здобувають, дотична до лісового господарства.
Зокрема, охарактеризував всю діяльність лісогосподарських підприємств і природного заповідника «Медобори» обласного управління, починаючи від збору насіння і до заготівлі стиглого лісу, а також специфіки діяльності природно-заповідної установи.
– Одного життя людини для того, щоб виростити ліс, замало і лише закладаючи ліс у молодому віці, лісівники можуть частково побачити результат своєї праці, – наголосив Олег Яремко. – Разом із тим, деревина є відновлювальним ресурсом, без якого не може обійтися в повсякденному житті жоден, тож лісівнича праця є потрібною суспільству, адже результатом роботи лісівників є чисте повітря, деревина, другорядні лісові матеріали. Водночас і важкою, адже ліс – це організм, який потребує постійного догляду, і в залежності від віку, молодий він, зрілий чи стиглий, потребує професійного лісівничого підходу до виконання тієї чи іншої операції. Не дарма ж лісівників називають хірургами лісів, – резюмував він.
Повертаючись до питання бухгалтерського обліку та застосування його в лісовому господарстві, начальник обласного управління поінформував присутніх, що розпочинав свою трудову діяльність саме з обліку, адже працював головним бухгалтером.
– Звичайно, що років двадцять чи десять тому облік в лісовому господарстві різнився. Проте кожна ділянка виконання лісогосподарських робіт не обходилась як тоді, так і тепер не може обійтися без бухгалтерського обліку. Чи це заготівля насіння, чи посів у розсадниках, чи посадка лісових культур, чи догляд за ними, заготівля, вивезення, складування деревини, її реалізація – все це безпосередньо поєднано з обліком, – підсумував Олег Яремко. – Крім того, в державних лісогосподарських підприємствах бухгалтерський облік поєднаний з електронним обліком деревини, що забезпечує чіткий облік і точний контроль за використанням деревини.
Під час зустрічі з зали прозвучало ряд запитань, зокрема, щодо рентабельності лісогосподарських підприємств, чистого прибутку, формування цін на деревину і ін.
На завершення Олег Яремко запросив студентську молодь приєднатися до акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», що стартує 21 березня.