Олег Яремко взяв участь у науково-технічній раді НПП «Кременецькі гори»

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
25.06.2018 19:19
Загальні новини
25 червня відбулося засідання науково-технічної ради Національного природного парку "Кременецькі гори", на якому присутні розглянули підсумки роботи його підрозділів за І півріччя.
Також обговорено організацію та виконання плану науково-дослідних робіт та польових досліджень, організацію роботи з питань туризму та проведення екскурсій. Доповідач з даного питання Оксана Тимошенко поінформувала присутніх, що на території Парку функціонує 4 велосипедних та 6 екологічних стежок. До слова, під час засідання було поінформовано про облаштування ще однієї, сьомої екостежки - "До скель Словацького", протяжністю 3,6 кілометра, апробувати яку того ж дня мали нагоду учасники засідання та члени науково-технічної ради НПП.
Під час засідання також було поінформовано про стан охорони та збереження природних екосистем та стан лісів на території природоохоронних науково-дослідних відділень.
У березні відбулася офіційна передача 2982,6 гектара земель державного підприємства «Кременецьке лісове господарство» Національному природному парку. Як зауважив начальник управління Олег Яремко, вирішення даного питання уже давно було на часі. Водночас лісогосподарські підприємства продовжують працювати над пошуком самосійних, малопродуктивних і деградованих земель державної форми власності під заліснення. Минулоріч здійснено огляд 3,5 тисяч гектарів земель, відтак на 1,5 тисяч уже виготовлено правовстановлюючі документи. 
Крім того, головний лісівник області поінформував присутніх про те, що уже другий рік діє Програма розвитку лісового господарства на 2017-2021 роки, відповідно до якої лісові господарства планують збільшувати лісистість області, зокрема, восени планується зміни до головного лісівничого документа з цього приводу. Поділився Олег Яремко і тим, як здійснюється охорона лісових насаджень від крадіжок, зокрема, про роботу спільних рейдових бригад із правоохоронцями. 
На завершення свого виступу начальник управління поділився з присутніми спільним проектом з озеленення територій сільських рад, селищ, об'єднаних територіальних громад, яке запровадило цієї весни обласне управління лісового та мисливського господарства, науковці Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка (Любомир Царик) та громадської організації "Екоальянс" (Олександр Філь)  щодо надання лісогосподарськими підприємствами садивного матеріалу для заліснення територій, створення парків, прибережних смуг річок і т. ін. «Ми готові до діалогу зі всіма, хто пріоритетом для себе ставить збереження лісових насаджень, яким би форматом це не було представлено. Головне – це збільшення лісистості нашої області», – резюмував Олег Яремко.