Олег Яремко: боротимемося не лише з самовільними рубками, а й тими, хто їх допустив

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
05.05.2018 13:50
Оперативна інформація
У державному підприємстві «Бучацьке лісове господарство» відбулася виробнича нарада під керівництвом начальника управління Олега Яремка, його заступників Івана Приймачука й Любомира Нички та директора Володимира Чапрана.
Приводом для зустрічі з державною лісовою охороною Бучацького лісгоспу та його підрозділів стали підсумки раптової ревізії лісових обходів, яку проводила лісова охорона лісгоспу та весняної лісової ревізії майстерських дільниць, проведеної головними спеціалістами обласного управління. 
Про проведену перевірку ревізійної комісії Бучацького лісгоспу доповів головний лісничий ДП «Бучацький лісгосп» Володимир Турчак, який поінформував, що по самовільних рубках в правоохоронні органи передано 5 справ.
З результатів перевірки, яка проводилася спеціалістами управління під час весняної ревізії лісових обходів з 17 по 20 квітня у ДП «Бучацький лісгосп», присутніх поінформував перший заступник начальника управління Іван Приймачук. Перевіркою управління виявлено незаконну рубку 41,28 кбм на суму завданої шкоди лісовому господарству 271575,8 гривень. 
Левова частка самовільних рубок, виявлених під час перевірок, припадає на Золотопотіцьке лісництво. Відтак було заслухано лісову охорону Золотопотіцького лісництва, яка допустила самовільні рубки на території державного лісового фонду.
Доповідач висловив сумнів щодо якості проведених перевірок лісовою охороною лісгоспу, так як спеціалістами управління виявлено безліч недоліків із результатів огляду. Відсутність на окремих майстерських дільницях лісництв квартальних та діляночних стовпчиків, шлагбаумів, перекопаних позапланових доріг, що сприяло лісопорушникам чинити злочин, а це як мінімум 50 відсотків запобігання незаконним рубкам. 
Як наголосив начальник управління, немає чіткої лінії взаємодії між працівниками лісової охорони лісгоспу і лісництв щодо виправлення недоліків під час перевірок, які проводилися минулого року, відтак немає результату роботи лісової охорони лісгоспу загалом. Разом із тим, відсутній контроль відповідальних за ділянку роботи працівників лісгоспу з виявлення правопорушень у лісовому законодавстві щодо поданих матеріалів у правоохоронні органи, як минулого року (7 справ), так і поточного – 5 справ. 
З даного випадку по Золотопотіцькому лісництві відкрито кримінальну справу. Наразі триває слідство. Тож за несумлінне виконання своїх посадових обов’язків будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності працівники лісової охорони Золотопотіцького лісництва та лісгоспу, адже провина тут лежить на всіх, хто не зміг зорганізувати відповідну роботу з охорони державного лісового фонду підприємства. Відтак буде проведено ряд управлінських рішень, про що свідчить наказ управління.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ