Оглядом лісорозсадницьких об’єктів Кременецького лісгоспу завершили обласний огляд-конкурс на кращий лісовий розсадник

Автор:  Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ
11.09.2017 03:00
        6 вересня завершився обласний огляд-конкурс лісових розсадників, який тривав майже два тижні. Підсумкову риску провели в державному підприємстві «Кременецьке лісове господарство», яке останнім демонструвало, що напрацювало протягом року в лісорозсадницькій справі. Учасниками та членами конкурсного журі були головні лісничі підприємств та головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів облуправління Надія Козацька.     
        Нарощування лісосировинного і природоохоронного потенціалу лісового фонду шляхом створення нових високопродуктивних лісів із сосни звичайної, дуба звичайного, ясена, плантаційне вирощування лісів із швидкоростучих деревних порід: модрини європейської, модрини японської, дуба червоного; залісення низькопродуктивних еродованих земель, а також охорона, збереження, підвищення захисних функцій лісу – основні завдання розвитку лісового господарства, які ставить перед собою Кременецьке лісове господарство.
        ДП «Кременецький лісгосп» щорічно проводить посадку лісу на площі 120 га; на еродованих, непридатних для сільськогосподарського використання землях – 15-20 га. Для потреб лісового господарства, озеленення населених пунктів, присадибних ділянок на лісових розсадниках вирощується майже 1,2 млн. штук високоякісного посадкового матеріалу, в тому числі саджанці декоративних порід.
        За останні п’ять років у Кременецькому лісгоспі суттєво поліпшилася постійна лісонасіннєва база. Так, на сьогодні у підприємстві є 31 плюсове дерево, 10,2 гектара постійних лісонасіннєвих ділянок, із них 7,2 га дуба звичайного та 3 гектари сосни звичайної. Все це сприятиме підвищенню продуктивності плодоношення й поліпшення якості насіння для подальшого створення екологічно стійких насаджень, значно зменшить вік і терміни плодоношення та, що головне, зниження затрат на заготівлю лісового насіння.
        Теплично-парникове господарство розширилось за рахунок будівництва теплиці в Суразькому лісництві, площею 72 кв. м, яку облаштовано системою туманного зрошування, проведено реконструкцію теплиці в Кременецькому лісництві, у якій встановлено крапельний полив. Проводяться роботи з вирощування садивного матеріалу лісоутворюючих і декоративних порід із закритою кореневою системою. 
        Як поінформувала голова обласного конкурсного журі, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Тернопільського ОУЛМГ Надія Козацька, наразі триває підбиття підсумків огляду-конкурсу. Його результати ми опублікуємо згодом.
 
                                                                               За інформацією ДП «Кременецький лісгосп»

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ